• tiksindirmeyen tek bir şey olmaması dışında bir problem yok
  • patron egosu.
  • kendisini çevresindekilerden çok daha akıllı zannedip insanları salak yerine koyan insanlarla çalışmak
  • beyaz yaka sayılan pozisyonlar icin is başvuru ve ise alınma süreçleri benim icin en basta gelen tiksinme sebebidir. kimsenin isini küçümsemiyorum ama gercekten artık boş kalan insan kaynakları departmanı ne yapsakta süreçlere daha fazla angarya eklesek diyerek her gun baska bir element (tahta) uyduruyorlar. bir ise basvurabilmek en az 1 saat sürüyor, bir dünya global kariyer sitesinde ilanları var ilana başvuruyorsun kendi dandik ve genellikle düzgün calismayan sitesine yönlendirir, orda butun cv yi yeniden oraya aktarmak gerekiyor sonrasında sordukları abuk onlarca soruya cevap doldurmak ardından cover letter sonrasında (ki her cv de referans bulunur) referans formu doldurmak ardindan proof of bullet point (sanki cv de temel fıkrası yazmisiz gibi) doldurmak gerekiyor. tum bunları yaparsınız ama hiçbir dokümanı okumadan sizi ilk olarak konuyla hiç alakası olmayan biri arar ve telefonda kendinizi bastan anlatmanız gerekir. sonrasinda ikili,uclu hatta dort besli mülakata alırlar, onu da gectiniz mi durun daha bitmedi sıra manager larda (sizi belki sadece ise girerken ve çıkarken tanıyacak olan) onların garip sorularına maruz kadirsiniz. herseyi gecip isi kaptınız diyelim dünyanın en kurumsal firmasına bile gitseniz gittiğiniz ilk hafta kesinlikle is ekipmanlarınız hazır olmayacaktır. 15 yılı askin ıt kariyerini sırf bu sebeple birakip tir şoförü olmama ramak kaldı. yere batsın ik prosedürleri, microsofta da sanallastirma teknolojilerine de lanet olsun.
  • en güvendiğim kişi tarafından param çalındı, hakkım yenildi, arkamdan konuşuldu, işten hep kaytarıldı, başkasının yapmadığı- yapamadığı işleri yapabiliyorum, nankörlükle suçlandım, iftiralara maruz kaldım vs. 10 yıldan beri aynı yerde çalışıyorum kıdem tazminatım nedeniyle ayrılamıyorum da... daha sayayım mı sözlük?
  • ebeyi özel hastaneye genel müdür yardımcısı yapmışlar, azerbaycan'da tıp okumuş dünyanın pek çok ülkesinde doktor ünvanı kabul gören hekimleri kıt beyniyle hesaba almaz, bize göre hekim değilsiniz diyebilir,. hemşire sağlık turizmi yöneticisi olmuş dil bilmez, kültür bilmez, akıl verir yabancı hastalar ile ne konuşulması gerektiğine. resim öğretmenini okul müdürü yapmışlar: ingilizce nasıl öğretmeli diye ahkam keser olmuş. kaşarı check up sorumlusu yapmışlar, hasta nasıl dolandırılır ders vermeye kalkar.
  • entrikalar
  • (bkz: mobbing)
    (bkz: günü kurtarma götü kurtarma derdi)

sanki dünyayi kurtarircasina yapilan toplantilar, o toplantilardaki garip ego gösterileri. söyle kenara cekilip izliyorum. cocuklar ego yaristiriyor, yahu kime neyi ispatlamaya calisiyorsunuz, neyin kavgasi bu.

bilimi bilim icin degil de, egriyi dataya uydurmak ugruna grafikte nokta silmek. (bkz: günümüzde bilim yapmak)
  • erkek patronların altında çalışan kadınlara asilmalari ve profesyonel olmayan ilişkiler kurup size eşitsiz davranmalari
  • samimi olduğunu sandığın iş arkadaşının ilk fırsatta seni arkadan vurması
hesabın var mı? giriş yap