şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kısmınız, kafa siken feminist zırvası diye karşı çıkacak; bir kısmınız pozitif ayrımcılık vs diye başlayacak...

  kabullendim. hepsini kabullendim.
  fakat bunca emeğin üstüne, yutkunmak zorunda kaldığım zamanları kabullenemiyorum.

  yöneticim, kadınların teknolojiden anlamadığını söyledi geçen günkü toplantıda. 40'larında, son derece donanımlı bir adam.

  masada 3 kadındık. biri kendi kendine kod yazmayı öğrenmiş, öbürü epey başarılı bir analist, beni zaten biliyorsunuz.*

  hoşt köpek diyemedim ya!

  kadınlıkla ne alakası var diye ortalığı ayağa kaldıramadım.

  inanılmaz bir erkek dayanışması var içerde. sivilceli ergen muhabbetleri...

  yemekteyken yanımdaki iki adam, karşı masadaki kadının ne kadar "aranan" ve "kaşınan" bir kadın olduğu üzerine konuşuyorlardı.

  utandım. acayip utandım.

  iğrenç bi şirkette çalışmıyorum. ve bunlar ilk kez başıma gelmiyor.

  çok yoruldum sadece bu yapış yapış ortadoğulu erkek muhabbetinden.

  hak ettiğimiz saygıyı görmek için kaç senemiz var acaba?
 • inşaat sektöründe epey şeyli olmayı gerektiriyor.
 • erkeklerin coğunlukta bulunduğu ortamlarda, orman kanunlarının geçerli olduğunu kabul etmektir maalesef.
 • zaman zaman insanların saçma sapan cinsel imalarına göğüs germek ve gözünün içine baka baka nasıl bu kadar hadsiz olabildiklerine şaşırıp kalmaktır. konuşma bahanesiyle burnunun dibine kadar giren birini "çekil bakayım şöyle." diye itmeye çalışırken aslında kendini ittiğini fark edip daha da sinir olmaktır. sen duvar dibinde beklerken kendini amerikan teenage filminde zanneden adamların gelip kolunu başınızın yanına dayamasıdır. "bu elin duruşu ne öyle?" diye çekmeye çalışıp bir milim hareket ettiremeyince sinirden kıpkırmızı kesilip mekanı terk etmektir. insanlar sırf güçlü oldukları için her konuda hak iddia edebileceklerini sanıyorlar. insanlar tatminsiz, mutsuz, kadın erkek ilişkilerine dair saçma sapan üç beş ergen muhabbeti dışında hiçbir şey bilmiyor, konuşamıyor, tabular yüzünden dengelerini kaybetmiş, hayatta istedikleri her şeyi elde edebileceklerini sanan ama aslında görgüsüz ailelerinin öve öve şişirdiği bir grup beceriksiz sülükten ibaretler. bunu da onlara bir şekilde fark ettirmek lazım.
 • iş hayatını genelleyemem ama mühendislik temelli işlerde varlığını acı acı hissettiren bir sıkıntı.
  hatırlıyorum bundan bir sene kadar önce fabrikanın en kritik hatlarından bir tanesinde operatörün işini ciddi anlamda kolaylaştıracak bir yazılım geliştirmiştim. operasyona inip koskoca iki günümü harcayıp programı kurduğumda hiç olumlu bir tepkiyle karşılaşmadım. her fırsatta çaya inip yakaladığım operatör arkadaşlara yazılımı anlattım, eğitimler düzenledim, uygulamalı olarak herkese nasıl çalıştığını gösterdim. ama arkamı döner dönmez adamlar hemencecik fişi çekiyorlardı. sorulduğunda da cevapları hep aynı:

  - yeni ablanın kurduğu ekranın ışığı gözümüzü çok rahatsız etti.

  e pes.
 • eğer yönetici sınıfında ise kimisi için manyak ruhsuz psikopat hissiz ve dengesiz olmakla eşdeğerdir.kişide izin zamanlarını yöneticisinin menstural döngüsüne göre ayarlama isteği yaratanlar dahi mevcuttur. buradan tüm kadın yönetici mağdurlarına selam olsun ve şunu bilin ki tek başınıza değilsiniz birleşelim a dostlar.
 • eve geldiğinde de erkek oluyorsa sorun var demektir.
  (bkz: reverse crossdresser)
 • zormuş.

  nasıl bir şey olduğuna dair bilgi sahibi olmak için (bkz: corporatewitches)
 • artı yanları vardır. mesela bugün hocalardan biri istediğim şeyi yapamayacağını söyledi ama omuzlarımı çökertip ağlak bir ifadeyle suratına bakınca halletti. bir erkek belki de bunu yaptıramayabilirdi.
 • eminim kadınların yaşadığı zorluklar vardır. ancak (#78240707) bu durumdaki gibi bunu aleyhine çeviren çok fazla kadın var.

  bunun haricinde evet eşit davranılmasını istiyorsunuz haklısınız da ama pozitif ayrımcılıkta istiyorsunuz ve yine haklısınız o yüzden bence çok fazla eşitlik beklemeyin. :)

  cinsiyetlerin artıları ve eksileri var bunlarla yaşamayı öğrenmelisiniz :) biz öğrendik. güzel bacaklarımız olmadığı için kadınlar kadar iyi pazarlama yapamıyoruz ama neden bilmiyorum teknolojide sanki daha iyiyiz be :)