şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toplasin toplasin teori sicacagim dedigim tespit.

  olm bi si farkettim sirketleri yoneten adamlar hep zeki cin gibi adamlar. masallah. ama bir alt kademedeki mudurler genelde aptal.

  olm dikkat edin lan bu sizin bizim gibi girip yukselmis adamlar ama patron da olamamis adamlar hep aptal oluyo lan. aptal da demeyim de bazi konularda kafa bi yere kadar basiyor. sonra hani sacma sapan konularda israr ediyorlar ya, iste onda yukardan oyle dendigi icin israr ediyorlar. kendi insiyatifleri yok.

  simdi teorim su. sirketi yoneten adam zeki. altinda calisan adamin cok zeki olmasini istemiyor. forrest gump gibi adamlar istiyorlar. duz basit ve basarili. sen cok zekiyim diye ortalikta gezinip cok goze batarsan yukselemezsin kardesim. adamlar zeki adam istemiyor gorev adami istiyor.
 • isverenler icin mantikli, calisacaklar icin sinir bozucudur. zeki adam sorgular zira, basa dert olur. biraz becerikli ve olabildigince robot olan calisan en idealidir. bu baglamda ulkede issiz sayisinin fazla olmasi, ulkemiz insanlarinin zeki oldugunu gosterir sonucuna da varirim kardesim. hadi selametle
 • pekçok şirkette, pekçok olay ile gerçekliği kanıtlanmıştır.

  zira varolan müdürlerin, yöneticilerin yerine de kendilerinden daha yırtık, daha çalışkan, kafası çalışan alt kademe personeller geçecek kural bu. bunu istemeyen yöneticiler de potansiyele sahip personelleri şutluyor.

  kendi biriminde sırf sonradan şirkete girdi diye birim yöneticisi olmayan ama uzun vadede sağlam bir aday olan personeli saçma sapan bir şekilde işten çıkartmışlardı. sonrasında 3 kişi aldılar, meğerse adam 3 birimin işini yapıyormuş ciddi anlamda. tabi bu olayar genelde dedikodu ile dönen, yöneticilerin personeli sadece gelen dedikodular ile değerlendirdği şirketlerde yaşanıyordur.

  yönetici herşeyi bilir, yönetici bilmiyorsa senin bilmen mümkün değildir. biliyorsan da yanlış biliyorsundur. malesef bizdeki mantık bu.
 • her ülke de yaşanabilir

  ancak zeki ise gerçekten elenmezler

  pozisyon alırlar
 • teori sicanlari gosteren baslik.

  adam zekiyse basina bunun gelmesine izin vermez canim kardesim.
 • *