şükela:  tümü | bugün
  • ekonomik özgürlük, üretken olmak, ev kadınları gibi evde oturup yemek yapma derdi, ev işi, çocuk beziyle uğraşmaktansa sosyal hayatın içind... sjhdgfdsd şaka şaka... bu klişelerden dem vuracağımı düşünmüyordunuz herhalde.

hemen özet geçeyim => (bkz: hayattaki en büyük motivasyon kaynağı/#71967928)
  • yeme içme faaliyetleri.

boğazına düşkün olmak, yiyip yiyip kilo almamak ya da kiloyu sallamıyormuş gibi yaşamak.

* toplantılara, seminerlere, eğitimlere "heyooo otelde açık büfe :ddd" motivasyonuyla gitmek.

* iş seyahatlerine "heyooo bursa'da iskender yeriz, dönüşte de kestane şekeri alırız", "antep'ten kaç kutu baklava getirsek acaba ehehe" , "japonya'dan dönerken yosun getirelim.*" motivasyonuyla gitmek.

* her bahaneye iş yemeği düzenlemek. işe yeni başlayan, işten ayrılan, terfi eden, uçan kaçan, doğum günü olan, yeni evlenen, doğuran olsa da kutlama ayağına yesek içsek diye beklemek.

* sabah sıcak yataktan pazartesi sendromuyla kalkmışken birden bire pastanedeki sıcak poğaçaları ya da cafe'deki organik kahvaltı menüsünü düşünerek motive olmak, şıkır şıkır giyinip evden fırlamak.

* öğle arasına kadar olan zaman diliminde çalışırken tin tin tin öğle yemeğine çıkma hayalleri kurmak, nerede, kimlerle, ne yeneceğini düşünmek.

* normal yemek saatleri hariç bir saat daha belirleyip o saati iple çekerek çalışmak. vakit gelince pasta börek, kahvaltılık veya meyve çelengi tıkınmak. (özellikle vardiyalı, nöbetli işlerde)

* bazı günler "çıkışta bir yerlere gidip bir şeyler yiyelim (içelim)" planıyla motive olmak.

edit: işbu entry gözleme ve hasete* dayalıdır. keşke yiyip yiyip kilo almayan şanslılardan olsaydım ama ne yazık ki ben böyle tıkınamıyorum arkadaşlar, bambu diyeti forever.
  • istediğin zaman istifa edebileceğini bilmek.
  • hafta sonu.
  • iş ortamındaki samimiyettir şahsi kanaatimce.
    ne kadar para verilirse verilirsin bir yerde çalışmak içimden gelmiyorsa orada çalışamıyorum.
  • yaklaşık yarım saat sonra mesainin bitecek oluşu.
    yarının cuma olması.
    öğle molalarında çimlere yayılarak içtiğim sigaram.

hepsi bu kadar.
  • para ve işi bilen amir/patron
  • severek üretmektir.

çünkü; üretmezsen tükenirsin.
  • milyon dolarlık projeleri yöneten, sektörde saçlarını ağartmış bir yönetici sorum üzerine çalışmak için tek motivasyonunun altına girdiği borçlar olduğunu söylemişti :) sanırım gerçekten de öyle.
  • başarıyla sonuçlanan milyonluk bir satış operasyonu..
    sexten daha tatmin edici..