şükela:  tümü | bugün
  • vakit nakittir lafının doğruluğunu gösterir.
  • outlook'ta arama kutusuna "acil" yazıldığında gelen kutusunun olduğu gibi önünüze gelmesidir. genelde bir önceki, hatta ondan bir önceki acil iş dolayısıyla acil olup, olmaması pek önemsenmeyen bu işler, kişinin keyfine ve işi verenin sevilme durumuna göre ya öne alınır ya da normal sırasında bekletilir.
  • acil kelimesinin anlamını yitirmesine sebebiyet verir.
  • kapının köşesine kafayı hızla vurup pekmezi akıtmak isteği uyandıran oluştur. iş arkadaşlarına karşı agresif davranmak zorunda bırakır.
  • maalesef iş görüşmeleriyle ilgili geri dönüşlerde geçerli olmayan durum.
  • insanda acil çıkış kapısına doğru koşma isteği yaratan ve gerçekte çoğunlukla acil olmayan işlerdir.

edit: ekleme mekleme
  • yalandır. herkesin işi acil sanki gambiyayla yapacağın anlaşma ne sikime yarayacak!
  • bazıları o kadar acil ki; size geldiği tarih son yanıt verme süresinden sonraki bir gün oluyor. sanırsınız 3200 ek gösterge ile fringe division'da çalışıyorsunuz da kurum servisiyle zamanda yolculuğa harcırah alıyorsunuz.
  • altınızdaki personelin dandik olmasından da kaynaklanır. misal ben şimdi bir analiz için numune hazırlamaya numune bıraktım; o numuneye acil ibaresi konmazsa numune hazırlamadan çıkışı 1 hafta, analize girmesi bir hafta, sonucun mail atılması...

ama acili yapıştırıp, 1 gün sonra da güzel bir kalay atarsanız analizleriniz elinize 2-3 güne düşer. ha numunenin analizi acil miydi? hayır! zamanında çalışan düzgün bir personeliniz olsa 1 haftada çıkabilir ama iş 3 haftada çıkıyorsa evet her şey acil canlar.
  • yavşağın tekinin mailboxundan çıkan her maile (çooook komiik olanlar dahil) otomatik olarak acil statüsü vermesinin sonucu olabilir.

o kırmızı bayrakların sopası var ya, anana girsin anana...

(bkz: beyaz yakalıyım ben)