şükela:  tümü | bugün
  • şevkle çalışanı, zevkle öperler.

debediyşın: (bkz: larende anadolu lisesine kitap topluyoruz)

edit: küfüre hayır!
  • "babamın işi mi?" sorusunu sık sık sorun kendinize ve fazla kasmayın. iş babanızın olmadığı gibi patron da babanız değil, güvenmeyin patronunuza. miktarı ne olursa olsun hiçbir para ve hiçbir iş götünüzü yırttığınıza değmez.
  • iş hayatının ilk kuralı, işe geldiğinde özel hayatını, eve gittiğinde de işle ilgili detayları çantanda bırakmaktır.
  • üstündekilere saygılı, mesafeli ve her şeyi söylemesen de yalansız ol. bu sana saygınlık kazandırır.

senle aynı seviyedekilere sıcakkanlı, mesafeli ve ketum ol. bu seni aşağıya çekmek istediklerinde ellerini kozsuz bırakır.

atındakilere cömert, mesafeli ve kibirsiz ol. bu saygının yanında sevgi de kazandırır. sevilmek sana kazandırır, bir gün o gün sahip oldukların elinden kayıp gitse bile.

hiçbirini yapamam diyorsan sadece mesafeli ol ve işini yap. büyük çoğunluğun ekmeğinin peşinde olduğunu unutma.
  • onu bunu boşverin. iş hayatının bir numaralı kuralı işini doğru düzgün, profesyonel olarak yapmaktadır.

böyle olmayınca plazalar, devlet kademeleri bir yığın embesille dolup taşıyor. yok özel hayatmış, yok bilmem neymiş. hikaye kardeşim. iş arkadaşınla özel hayatını da paylaşabilirsin. önce işini layıkıyla yap. bu şekilde çalışmayanlarla dolu bir yerde çalışıyorsanız, zaten zilyon tane kural yazsanız da o hayat bombok geçecektir.
  • arkalı önlü fotokopi çekmeyi öğrenmek.
    kendimi bildim bileli çalışıyorum; hiçbir bilgi, teori, program bu kadar işime yaramadı.
  • evde kaka yapma, iş yerinde yap. her gün 15 dakikadan
    haftada 1saat 15dk.
    ayda 5 saat.
    yılda 30 saat yani 3.75 iş günü ekstra vakit kazan.
    böylece pasif yoldan kendine zam yap.
    bi de
    en sondaki tuvalete girme, en sondan bi öncekine gir, en sondaki en çok kullanılan olduğu için pis olur.

benim iş bilgim bu kadar.
  • dedikodu yapandan uzak duracaksın. uyanık olacaksın. salağa yatmayı öğreneceksin. iş yerindeki insanlar normal arkadaşın değil bunu unutmayacaksın. her an kuyunu kazabilirler.
  • iş tanımınızı iyice öğrenin. iş tanımı haricinde hiçbir görevi kabul etmeyin. iş tanımı içinde yazan görevleri eksiksiz yapın ve sanki dünyayı kurtarmışınız gibi yaptığınız en ufak bir işi bile överek anlatın. iş tanımı dışındaki tek bir görevi yapsanız bile o görev artık sizindir sike sike yapmak zorunda kalacaksınız.

diğer önemli bir kural da. sosyal medyadan en yakın iş arkadaşınızı bile eklemeyin, istekleri reddedin. yöneticiler hakkında sevmeseniz bile hep iyi konuşun ki seni yalakası sansınlar ve ayağınızı kaydırmaya çalışmasınlar.
  • ya sevilen biri ol,

ya da korkulan biri ol.