şükela:  tümü | bugün
 • levent'deki iş bankası gökdelenleri
 • otoyoldan direk bu kulelerin garajlarina giren yol yapılmasinin gerekli oldugunu dusunmeye basladim. bilmem kac katlı o kulelerin gerek servisleri, gerek ozel araclari trafigi mahvediyor. yada araç kullanimini yasaklasinlar millet isine metro ile gidip gelsin. bu arada en ust katında mufettislik sınavina kuzenimin anlattıgına gore icerisi uzay ussu gibiymis.
 • icinde alısveris merkezleri,chinese in town ,cafeler felan oldugunu duyumsadigim geceleri ustunde kuslarin daireler cizdigi kuleler.iclerine ucak dalmaması temennim.
 • dışı güzel olan ve magaza kısmıda gayet güzel olan ama iş ofis katlarına gelince oldukca kullanışsız ve içi dar olan,katların metre karesinin cogunun asansörlere ve asansörlerin oldugu koridora ayrılmış olan yarı-üçüz gokdelenler.
  ayrıca uzun olan iş bankasına ait yanındaki şişecama ve onun yanındakide anadolu sigortaya aittir.ek olarak wtc* ye uçak carpana kadar sıfıra yakın olan güvenlik şimdi dorukta..
 • benim şirketimin de bulunduğu kuleler. asansör den haz etmeyen biri olarak o kadar katı da merdivenle çıkmaktansa bir aşşaa bir yukarı durmadan inip çıkan asansörlere binmek zorunda kaldığım yer, her şirketin kendine has dizaynı olmasının dışında bizimkisi* ise ortada göbek adı verilen giriş çıkışları hallettiğimiz kapı, asansör, merdiven duruken, hangi kapıdan girersen gir dönüp durdukça başladığın yere gelebilitenin olduğu mekan.
 • asansörlerinin ilk binildiğinde mide bulanması* ve baş dönmesine neden olduğu, her an her yerde bir güvenlik görevlisi ile karşılaşılabilen, girişindeki çarşıda d&r, batik, mudo, değirmen, gima, chinese in town, burger king gibi giysi ve gıda yerleri bulunan, ayriyetten kuru temizleme ve kuaför gibi temel gereksiniminlerin karşılanabildiği, d&r ın sıkça düzenlediği imza günleri* ve oditoryum faaliyetleri nedeniyle bir çok ünlü sima ile karşılaşılabilen (bkz: okan bayülgen)(bkz: yaşar)(bkz: levent yüksel)(bkz: edip akbayram), bütün kapı, turnike v.b. yerlerden manyetik kartla geçilen mekan
 • istanbulun bir metropol gibi gorunmesinin bas etkenlerinden sayilan, bir arkadasimin beni eve birakirken abi bu ne bicim yer ne zaman yapildi bu dediginde bogazdan bile gozuken vu devasal yapiyi farketmedigi icin kor damgasi yedigi, uyku tutmadigi gecelerde kac katli oldugunu saymaya calistigim ama her seferinde birbirinden cok farkli rakamlar buldugum frankfurttan tel-aviv e kadar bulunan bolgedeki en yuksek yapi
 • is bankasının son tv reklamında tepesinde futbol oynanan yer
 • içerisinde havalandırma tesisatını bitirme tezi olarak verdiğim, 800 kişilik bir oditoryum da bulunduran büyük yapı.
 • 3 tanedir, en uzunları genel mudurluk binasıdır. teknoloji bakımından $a$ırtıcak ayrıntıların bulundugu departmanlara sahip, $u sıralar flat ekranlarda dunya kupası macı seyrederken yemek yiyebilme imkanı tanıyan cok pencereli yapılar.