• beyaz yakalılar dünyasında çokça karşılaşılan bu maillerde geçen tarizler çok büyük zeka ihtiva eden cümlelerdir. karşısındakini iğnelemiştir ama buna itiraz edemeyecek bir biçimde yazılmıştır. bazen de öyle incedir ki sadece kendisine yazılan kişi anlar, diğerleri hissetmez bile. bu tarz insanlara hayranım acilen siyasete girmelerini öneriyorum.
  • @1'e ithafen; iyi parti gençlik kolları başkanıyım, sorunu alayım.
  • bazı zamanlarda iğneleyici cümle özelliği taşıyabilir.

+ fya bugutay bey.
  • ".... tarihinde tarafınıza iletilmiş olan ekli e-mailde belirtildiği üzere ...."

geçmişe atıfta bulunularak, "biz zaten bunu yapmıştık bi zahmet mailinize bakın" demenin klasik yoludur. müdürlerin de itina ile ccye eklenmesiyle soruyu soran sorduğuna pişman olur.
  • şu tarihli şu konulu mail ile ilgili geri dönüş olmadığından,
    gerekli işlemler tamamlanamamıştır. süresi zarfında dönüş rica ederiz.
  • "... takdirde gerekli uyarılar yapılacaktır."

torpilliyi, çapsızı, vasıfsızı ve sorumluluk almaktan kaçınanı yönetici yapınca her mail, her mesaj, her telefon tehdit niteliğinde olur.
  • şifahen konuşmuş olmamıza karşın

"sözlü söyledim yapmadın, bari buradan yazayım da aklın uçsun götün tavana vursun. yapma da bir göreyim" dir manası
  • people might get frustrated under big pressure i understand..
  • satış şartlarımızı mail ile ilettiğim bir vatandaşın bana ilettiği yanıtı aşağıda sizlerle paylaşıyorum sevgili arkadaşlar. bakın görün var böyle densiz andavallar işte...

"sanırsam bu tip konularda çok sıkıntı yaşıyorsunuz ve her şeyi yazılı bir şekilde mail ortamında belirtmek istiyorsunuz. alt tarafı 1 tır malzeme; çok zaman harcamayınız…bu kadar yazışma yapmanıza gerek yok, yeni müşterilerinize yaparsınız enerjinizi bizde harcamayın."
  • işim gereği bir günde sanırım 100 tane maile cevap veriyorum ve beni iş değil insanlar yoruyor. özellikle hukuk departmanında çalışanların gizli tehdit dolu maillerine cevap verirken on defa siliyorum , sakinleşmeyi bekleyip tekrar yazıyorum. en sık kullandıkları cümle , rücu ederiz. 'edin amk nereye ne ediyorsanız edin ' , diyeceğim bir gün.
hesabın var mı? giriş yap