şükela:  tümü | bugün
  • valla ise bakarım is mi diye, sevgiliye bakarım sevgili mi diye:)
    sevgili sevgiliyse onceligim sevgili. kim takar isi? aşk uleyn bu.
    sevgili sevgili degilse, is de isse onceligim iş. baslamısım yamuk yumuk sevgilisine.

atara atar gidere gider.
    restine rest.

-fazla gaza geldim, patlamasa bare;)_

olan.:)
  • işe bağlı
    klasik beyaz yaka işiyse, o zaman sevgili
    devletin kritik bir pozisyonunda önemli bir görevse, o zaman iş

patronu olduğun kendi işletmense, iş.
  • hangisi mutlu ediyorsa o.
  • iki farklı bakıs acısı olan:

-geceleri kariyerinize sarılıp yatamazsınız. maryln monroe
    -reel seyler uzerine hayallerinizi kurun. insanlara yatırım yapmak hayal kırıklıgıdır. albert einstein

ben daha cok kariyerine sarılıp yatamazsıncıyım.
    bana tırı vırı geliyor geri kalan her sey aşk kadını olarak.
    en kıymetli sey asık oldugun insanla olmak gibi geliyor.
    ama ilişki yamuk yumuksa, yamuk yumuktan kısmım da adı konulmamıs, bir var bir yok filan, o zaman saygın bir kurumda calısacaksam -o tarz kurumlarda her seyden sorumlusun, ozel hayatın, sirket kimligin- sevgiliden vazgecebilirim.

yani ozetle ilişkide asksal bi durum varsa her daim sevgili.
    iliskide fazla duygu yoksa, daha yavan bi seyse her daim iş.

tabi bizde icinde ask olmayan iliski ne gezer:)
    ben coktan muhtemelen dunyanın butun erkeklerine gorunmez olmusumdur onun askından.
    o yuzden bende hep son kararım ask olur.
    sevgiliyi bırakmam, bırakamam.
  • kariyerin seni yataktan da kovmaz yannız.* bir de kariyerin sana yatak alabilir.

her aşk biter/bitebilir, sonra kaçırdığın fırsatlara ağlayabilirsin.

oysa ki insanların siyahla beyaz arasında yaşamasıdır sıkıntılı olan. gökkuşağının içindesin ciğerim. bazen iş, bazen sevgili, bazen aile, bazen hobi, hepsi bir arada yani. lakin "ya ben, ya işin" diyen egoistten uzak dur, sağlığın için...
  • (bkz: little little)
    right into the middle.
  • hayatın boyunca çalışmadan geçinebileceksen; sevgili, içinde sevgi beslediğin herşey.
  • aş olmadan aşk olmaz. sevgilim diyenler işini, parasını pulunu bir kaybetsin bakalım, yanındaki sevgilisinin tavırları aynı kalacak mı çok merak ediyorum.

haa, benimkisi insan evladıdır dersiniz, ona da eyvallah. ama bir süre sonra hangi insan evladı olursa olsun, yük olduğunuz her kimse size mızıldanmaya ve size olan saygısını inceden yitirmeye başlayacaktır.

yatakta sevgilim kovmaz diyorsunuz da, her şey tıpkı kariyerinizde olduğu gibi hastalanmanıza, birkaç kilo almanıza, doğum yapmanıza, enerjinizin herhangi bir nedenden düşmesine bakar.

ılla da kariyer demiyorum, kendi amacınız, kendi hayatınız, kendi plânınız programınız, kendi kişisel bakımınız, gelişiminiz en önde olsun. sevgililer dahil herkes bala gelen sinekler gibi, siz iyiyseniz geleniniz de olur gideniniz de.

ne kariyer ne sevgili, kendiniz sadece.
  • işin ne olduğuna ve sevgilinin kim olduğuna göre değişecek cevaplar içeren soru

çoçukluk aşkınızsa sevgili, dün tanıdığınız biri ise ve ışık yoksa iş gibi
  • sevgili. yerim ben onu