şükela:  tümü | bugün
 • iş tabi ki. siktir olup giderse bir gün, nereye gidecek onca yatırım? kendinize yaptığınız yatırım asla sizi bırakıp gitmez, çok basit. kontrol sizdedir. sakın sakın iyi bir iş/kariyer fırsatını seviyorum abi tribine girip askıya almayın. siz ilerleyin, eğer sizinle ilerleyebilirsa sevgilidir zaten, değilse testtir. bu testleri iyi analiz edin. hayır dediğim kadınlara dönüp bakıyorum yıllar sonra da ne kadar da muazzam kararlar vermişim. o şartlarda onlara hayır diyebilmek ne kadar büyük bir olaymış aslında. gerçekten şöyle bir düşünüp ulan evet diyip gitseydim bunun peşine, şimdi ne yapıyor olurdum diye kafayı yiyebilirsiniz.
  duygusuzluk falan da değil bu. amsalak olmayın. işine gücüne bakan, ayakları yere basan adamın etrafından zaten kadın eksik olmaz. seçmeyin, seçilin. sen yolunda devam et, onlar seni bulur zaten :)

  not: bunları eğer bir seçim yapmak zorundaysanız yazıyorum yoksa ikiside yürüyebilir tabi ki. ama bazen öyle kararlar vermeniz gerekiyor ki mesela hatun başka bir şehirde oluyor, sizide sürüklüyor, veya hayatınıza dair başka kararlar, mesleğinizi değiştirme vs. (malum, ekşide pornocu çok) kalkıp seviyorsunuz diye çoruma falan yerleşmeye gerek yok. acımasız olun.
 • kariyerin seni yataktan da kovmaz yannız.* bir de kariyerin sana yatak alabilir.

  her aşk biter/bitebilir, sonra kaçırdığın fırsatlara ağlayabilirsin.

  oysa ki insanların siyahla beyaz arasında yaşamasıdır sıkıntılı olan. gökkuşağının içindesin ciğerim. bazen iş, bazen sevgili, bazen aile, bazen hobi, hepsi bir arada yani. lakin "ya ben, ya işin" diyen egoistten uzak dur, sağlığın için...
 • sevgili olmadan iş gayet olabilir fakat iş olmazsa sevgili konusu sıkıntı*

  hayatın gerçekleri her zaman seçimi sizi bırakmaz.
 • eğer kalbimin sahibiyse sevgili demiş yazarımız, taş yedirirsiniz artık kalbinizin sahibine.
  liseli kızlar bile artık paraya, işe, güce bakıyor. geçti o dönemler diyor, bizim aşk adamı sözlük yazarlarımız açlığı göze alıyor.
  benim için tartışmaya kapalı olarak iştir.
 • hayatın boyunca çalışmadan geçinebileceksen; sevgili, içinde sevgi beslediğin herşey.
 • eskiden iş mi eş mi derlerdi. şimdi eş olmuş sevgili. z kuşağı her yerde. iki günlük ilişki adına sevgili diyorlar. ve bunu işe tercih ediyorlar. ayaklarınız yere bassın artık.
 • iş iş iş daha yeni mezunum önce iş sonra aşk
 • c şıkkı: iş yerindeki sevgili. firma kültürü uygunsa aynen devam, uygun değilse biri işten çıkar ilişki devam eder. tabii işten çıkma durumu ilişki ciddiyse gerçekleşir, ciddi değilse ilişki biter.
 • ancak iş/yaşam dengesinin kurulamadığı ülkelerde gündeme gelebileceğini düşündüğüm ikilem.
 • bu konuda tercihini sevgiliden yana kullananlar hiç işsiz kalmamışlardır.
  işsiz kalınca anlaşılır, ailen dahil kimseden saygı görmemeye, cebinde 5 lira bile olmadığında, cv bıraktığın hiçbir yer dönüş yapmamaya başladığında da 'sevgili' diye tutturursun.