şükela:  tümü | bugün
 • kalpten diyebilirim ki iş. işime olan aşkım her şeyden önce gelir.
 • zaten ilk seçenek bizi doğru cevaba götürüyor. öncelik meselesi*

  aklınızda olsun, herhangi bir kişi, durum ya da olay hususunda karşı taraf size:
  " o mu ben mi?" derse yenilgiyi baştan kabul ediyor demektir.

  siz de bir şey sorup bir tercih istiyorsanız
  "ben mi o mu?" diyeceksiniz, konu önemli değil. kendinizi 2. sıraya almayın kimsenin sizi sona koymasına da müsaade etmeyin.

  hayatta sevgililik kadar dandik ve boş bir unvan yok kimse kusura bakmasın, sevgililik baki bile değil. bugün var yarın yok. arkadaşlık bile daha geçerli ve gerçekçi, dost demiyorum dikkat edin.

  ama iş ama kariyer.... bunlar iyi olursa ne sevgilileriniz olur... tercih edilen degil tercih eden olmanız da cabası. geçici şeyler için asla işinizden gücünüzden geri durmayın.

  biri bana bir zaman, bırak işini gücünü tazminatı ben öderim direkt evlenelim demişti, tabii ki hayır dedim. şimdi dönüp bakıyorum elimde ne kalmış, canım emeklerim.
  aklınızı başınıza alın!

  kapitalist düzende faturalar, duygularla ödenmiyor.
 • iş tabi ki. siktir olup giderse bir gün, nereye gidecek onca yatırım? kendinize yaptığınız yatırım asla sizi bırakıp gitmez, çok basit. kontrol sizdedir. sakın sakın iyi bir iş/kariyer fırsatını seviyorum abi tribine girip askıya almayın. siz ilerleyin, eğer sizinle ilerleyebilirsa sevgilidir zaten, değilse testtir. bu testleri iyi analiz edin. hayır dediğim kadınlara dönüp bakıyorum yıllar sonra da ne kadar da muazzam kararlar vermişim. o şartlarda onlara hayır diyebilmek ne kadar büyük bir olaymış aslında. gerçekten şöyle bir düşünüp ulan evet diyip gitseydim bunun peşine, şimdi ne yapıyor olurdum diye kafayı yiyebilirsiniz.
  duygusuzluk falan da değil bu. amsalak olmayın. işine gücüne bakan, ayakları yere basan adamın etrafından zaten kadın eksik olmaz. seçmeyin, seçilin. sen yolunda devam et, onlar seni bulur zaten :)

  not: bunları eğer bir seçim yapmak zorundaysanız yazıyorum yoksa ikiside yürüyebilir tabi ki. ama bazen öyle kararlar vermeniz gerekiyor ki mesela hatun başka bir şehirde oluyor, sizide sürüklüyor, veya hayatınıza dair başka kararlar, mesleğinizi değiştirme vs. (malum, ekşide pornocu çok) kalkıp seviyorsunuz diye çoruma falan yerleşmeye gerek yok. acımasız olun.
 • eğer kalbimin sahibiyse sevgili. iş tekrar bulunur ama o kaybedilirse bir daha geri gelmez.
 • önce aş sonra aşk :)
 • iş ya kesinlikle

  iş varsa eşten çok bir şey yok.
 • eğer kalbimin sahibiyse sevgili demiş yazarımız, taş yedirirsiniz artık kalbinizin sahibine.
  liseli kızlar bile artık paraya, işe, güce bakıyor. geçti o dönemler diyor, bizim aşk adamı sözlük yazarlarımız açlığı göze alıyor.
  benim için tartışmaya kapalı olarak iştir.
 • mantıklı insan iş der. ama kalbi yani duyguları mantığına baskın çıkıyorsa sevgili der. ben mi; ben tabi ki mantıktan yanayım.
 • lan ekonomik olarak düze çıkmadan ne sevgilisi olm? önce iş sonra sevgili.

  edit: fikrimi değiştirdim arkadaşlar. yeni sıralamam şöyle: iş - hobi - sevgili
 • ancak iş/yaşam dengesinin kurulamadığı ülkelerde gündeme gelebileceğini düşündüğüm ikilem.