şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iş yatırımdan yine beklenen adım gelmiş. 1 ay önce sürmüşler yeni gördüm, ufak da olsa çok uzun vadeli portföyde tutulması mantıklı
  • son 1 ay getirisi %17,334441 olan fondur.

edit: %29.75 oldu son 1 aylık getirisi.
  • son 1 aylık getirisi %16,657228 ya düşmüştür uzun vadeli beklemeliyim mi yoksa çıkmalıyım mı bilen arkadaşlar yeşillendirsin elektrik-li araçlar gelişen teknojidir diye girdik piyasalara bakıyorum teslanın hisseleri düşüyor nasdaq bir hafdadır düşük kapatıyor bu düşüşler durup yükselişe geçermi acaba.
  • yatırımcı suser var mıdır merak edilen hisse senedi yoğun yatırım fonu
  • uzun vade fon sepetinde değerlendirilebilecek güzel bir fon. kısa vadede, tesla'nın pazar payındaki ağırlığı ve son bir senede kıçının başının ayrı oynaması risk faktörü olabilir. tabii tesla'nın bu fonun içindeki ağırlığı nedir bilmiyorum. dolaylı etkisi illa ki olacaksa da doğrudan etkisini ölçeksiz yorumlayabilmek zor.

mesajlar üzerine edit: bir yazar tesla hissesi almadığını, bir diğer yazar ise aylık fon bültenine göre geçen ay %5 oranında aldığını iletti. ilgilisine arz olunur.
  • en az 10 yıllık düşünülmesi gereken fon ama küçük yatırımcılarda o vizyon pek olmuyor maalesef.
  • çıktığı günden beri bu fona sahibim ve takip ediyorum. ya sabır %15 kar yaptım fondan çıkayım mı diyenler var?

karma fon fiyatlandırması dolar euro gibi saygın para birimleri üzerinden yapılır.

tl, inr, peso, grivna gibi çerçöp para birimleri ile bu tarz fonların karlılığı hesaplanmaz. tl’deki dalgalanmalardan dolayı karlılık yüksek görünüyor fakat reelde durum çok farklı.
    dolar bazında yüzde 1 aylık kar görürseniz öpün başınıza koyun.