şükela:  tümü | bugün
  • iş sanat kibele müzesinde, bedri rahmi'nin yaşadığı süre boyunca yazdığı mektuplar ve ona yazılan mektuplar sergileniyormuş. bu haberi okuduktan sonra kendimi sergide buldum ve o kadar etkilendimki buraya yazma ihtiyacı duydum. o sergide bir hayat var. o sergide bedri rahmi'nin aşık veysel'den orhan veli kanık'a, reşat nuri güntekin'den büyük aşkı karadut'a kadar bütün yazışmaları var. orada gerçek dostluk gerçek aşk hikayeleri var. gerçekten çok başarılı bir sergi olmuş.
  • üzülüyorum, sevgili yetkililer.

    her sezon en az bir kaç flamenko/fado sanatçısı getiren sizlerin, bu sene sayıyı sadece 1'e düşürmenize sahiden üzülüyorum. estrella morente'den dulce pontes'e, teresa salgueiro'dan mariza'ya, eva yerbabuena'dan daha unuttuğum pek çok isme; kış gecelerini sıcak kılan o tatliş etkinliklerden sonra, sahiden üzdünüz. bir de 'son bilmemkaç gün, yok son bilmemkaç saat' diye insanları beklentiye sokup sokup böyle sönük bıraktınız ya; alacağınız olsun.

    inadınıza gidip madredeus'un yeni solisti olacağım, bak görürsün.
  • iş sanat 14 kasım 2016 tarihinde orhan veli'nin ölüm yıl dönümü nedeni ile ücretsiz şiir dinletisi düzenledi. şiirleri metin belgin okudu. şarkılar ise mezzo-soprano deniz erdoğan likos ve bas zafer erdaş tarafından seslendirildi. serdar yalçın'ın bu tarz etkinliklerdeki emeğine saygı göstermekle birlikte bugün bazı şarkıların bestesi otel müziği kıvamındaydı, orhan veli şiirlerine yakışmadığını belirtmek isterim. şiirin mehmet belgin tarafından okunmasının peşi sıra şarkısının söylenmesi de hoş bir tekrar olmuyor. bunları yazdım diye etkinliği kötü bulduğum düşünülmesin, çok büyük bir keyif aldım. emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
  • twitter'dan minnos spotify listeleri paylasan canims.