şükela:  tümü | bugün
  • elindeki sert kapaklı kalın moleskine’i, ona buna karakter atıp en tepedeki götü yalamaktan vazgeçmeyen, yalarken de başkalarına her türlü orospu çocukluğunu yapmaktan çekinmeyen idealist “çilek reçeli” müdürünün yüzüne olanca gücünle fırlatıp hedefi tutturduktan sonra toplantı masasının etrafında koşarak cristiano ronaldo’nun gol sevincini taklit etmek.
  • ne yapıyoruz burada amına koyayım derim ben hep içimden, bakışımla da belli ederim.

10 dakikada çözülebilecek, anlatılabilecek konu için saatlerce, defalarca toplantı düzenler bazı ibibikler. gerçekten çoğunluk iş yapıyor görünmek için toplantı yapar; hatta sonraki toplantı gündemini belirlemek için toplantı yapar.

bir yerde çok toplantı oluyorsa, bilin ki az iş yapılıyordur.
  • "şimdi masaya çıksam, kurabiye tabağına ve soda şişelerine tekme atsam, kollarımı uzatıp ellerimi birleştirerek iki işaret parmağımı birbirine sürterek şaklatsam, bir ankara türküsü söyleyerek oynasam sonra da camdan atlasam."
  • istifaya giden yolda toplantının ortasında uçan adam sabri olmak bana fayda getirir mi?
  • ne işim var benim bu maymunların arasında, şimdi side sahillerinde olacaktım denizin kumun dibine vuracaktım. çıplak vaziyette tabi.
  • -ya kamerayı kapatmadıysam? kalemlerle ya da telefonla oynadığımı ya seyrediyorlarsa? her toplantıda tekrarlanan bu boş konuşmaları dinlemediğimi farkederlerse ayıp olur. (sonra telefon hattının *6 ve kameranın kapalı olduğu bir kez daha paranoyakça kontrol edilip, emin olununca derin bir nefes alınır).
    (bkz: webex meeting)
    (bkz: webex)
  • genel müdürün keline şöyle bir şaplak atsam sonrasındaki 10 saniye içerisinde neler olur
  • iç ses: herkes kağıt kalemle gelmiş aq, bende not alıyomuş gibi mi yapsam acep.

iç ses-2: soru yöneltmeseler bari.

iç ses-3: cep telefonundan çaktırmadan saate baksam bi gören farkeden olur mu ki.

iç ses-4: içecek siparişinin ilkinde şekersiz çay, ikincisinde” teşekkür ederim, ben almıyim” diceksin ona göre.

iç ses-5: müdürün talimatlarını mimikle onaylayacam derken tik oluşmasa bari.