şükela:  tümü | bugün
  • cinsel münasebette bulunmak anlamındadır. ama tecrübeyle sabit ki, bazı kesimlerce "çalışmak" anlamında da kullanılıyor.

işyerinde 3 saat arayıp bulamadığım hizmetli arkadaşı en sonunda bi şekilde yakalıyorum.

-nerdesiniz, saatlerdir sizi arıyorum?

soruma, o şirin şivesiyle,

-e, hocam, biz yokharda * alaabiynen * iş dutuyorduh!* diye cevap veriyor.

çalışmak anlamına da geliyor bu canım.

yoksa??? ulen??
  • eli ekmek tutmak veya elinden her iş gelmek gibi bir anlamda eli iş tutmak olarak kullanıldığında da sevişmekten başka bir anlama da gelebilir.*

(bkz: eli iş tutmak)
  • yurdum insanının seksi betimleyen en kötü tâbirlerindendir. nasıl bir tâbirse artık. iş tutmak. hangi işi tutmak oğlum? bi'şey tutuluyorsa eğer o da ziki tutmaktır konuyla alakalı afedersin.
    " içerde iş tutuyolar, abov. " nabıyolar hanımabla? tesisat borularını mı tamir ediyolar? zikişiyolar desen bile bi' nebze be. ayı der, geçerim. iş tutmak deyince öyle bi'şey beliriyo ki; 2 kişi içerde ya güreşiyor el ense, ya da duvar boyuyolar anasını satiyim.
    zaten türk insanının seks hayatı hakkında oldum olası garip düşüncelerim olmuştur. garip gelmiştir yani bana. *
    eyyorlaman bu gadar.
  • anadolu'nun bazı yörelerinde düzen tutmak *şeklinde kulanıldığını görüp şok olmuşluğum vardır.
  • "(malatya'da bu isim azet diye telaffuz edilir.) o gün bugündür -tam kırkbeş sene- her zaman ikinci kahpe değişir, lakin azzet o eski azzet'tir. hacı'yı böyle temiz giydiren, ona sırası geldikçe iş tutturan, evi çekip çeviren azzet." kemal tahir - karılar koğuşu

"meğer polis dairesine kapatmışlar. şimdi kerhaneye atmışlar. rum kızı 'ben yerimi buldum. bağlarda baskın korkusuna gezmektense işte burada namusumla iş yaparım*,' diyormuş." kemal tahir - karılar koğuşu

(bkz: sevişmek/@ibisile)
    (bkz: iş yapmak)