şükela:  tümü | bugün
 • isini yap, yaptıgın is icin arkandan kimseye kufur etme sansını verme, iki kere dusun bir kere uygula, pratik ol, herkesi tanı, lakin herkesle samimi olma.
 • insan gücü iş hayatının en önemli ticari metası olduğuna göre, kapitalist yaşamın "yatırımın yarısını reklama ayırma" düsturundan yola çıkarak bir günde bitirdiğin bir iş için mümkünse bir gününü daha ayırarak klas bir sunum hazırlamak da bu kurallardandır.
 • en önemli kuralı şudur: sevdigin mesleği yap. işini sevmiyorsan bırak ve sevebileceğin bir iş bul kendine.
  * gün içerisinde ne kadar arazi olursan ol, i$e asla ama asla geç kalma ve i$ten asla ama asla ilk cıkan da sen olma.
  * işini ne kadar iyi yaparsan yap mutlaka etrafında seni çekemeyenler olacaktır. ilk ba$larda yüzüne güleceklerdir, sakın kahramanlık yapma, kimseyi kar$ına alma.
  * illa arazi olacaksan işlerin en yoğun oldugu zamanda ol, daha az dikkat çekersin.
  *ne olursa olsun, yerden göge kadar haklı da olsan, yönetim kadrosundan birine topluluk içinde hoşuna gitmeyecek davranı$larda bulunma.
  *dünyanın en mükemmel çalı$anı sen degilsin, her işe elinde tuz ile atlama. sadece yanındakilerle iyi geçin. ortaya nifak tohumlari ekme yeter.
  * herzaman $ık giyin, elin yüzün düzgün olsun. .
  * düzgün bir pozisyona çalı$arak gelebilecegini sanıyorsan yanılıyorsun. sen kimsin de bunun hayalini kuruyorsun. bir an öncekendine çeki düzen ver ve fark yaratmaya bak. sıkı çalı$. iyi çalı$... birisi gökten dü$er gibi senin üzerinde işe ba$larsa sakın hayata isyan etme. kendi kendine tepinir durursun ve tepki çekersin. ülkenin gerçeği budur. ne kadar cabuk kabullenirsen o kadar hızlı yol alırsın
  * torpille gelenlere sinir oldugunu asla belli etme. ya da belli et için rahat edecekse. nasılsa bir işe yaramayacak.
  * herşeyi akı$ına bırak. gereksiz yere strese girmekten çekin. işin tadını cıkarmaya bak
  * i$yerinde yeniysen seni başkaları ile * mukayese edeceklerdir. senden daha fazla çalıştıgını ve i$inde çok iyi oldugunu söyleyeceklerdir. sakın inanma senden önceki muhtemelen hiçbir i$e yaramayan salağın tekidir . gidişine çok sevinmişlerdir ama seni de gaza getirmekten çekinmezler. sakın benim için de iyi dü$ünsünler diye kendini hırpalama. bildigin i$ini yap.
 • eğer nasıl projeler,iyileştirmeler,görevler vs yaptığını çılgınlar gibi bağırıp herkese duyurmayacaksan, bunun yerine efendi efendi çalışıp hatta çıkış saati ortalamanı 22:00 ye sabitleyeceksen hiç zahmet etme sevgili çalışan.alacağın karşılık en fazla "tamam senden memnunuz" olabilir.sinirleri yıpratmaya ,sosyal hayatını bitirmeye değmez.bu benim için kişisel tatmin diyorsan eğer yaptıklarını duyurabilmek için gerekli yerlere(müdür,direktör,hatta gereksiz ama duysun iyi olur dediğin herkes) günde ortalama 10 tane mail at.
 • sinirlendiğini asla belli etme, ani tepkiler vermekten kaçın ve içinden ne kadar saydırsan da soğukkanlı olup gülümsemeye çalış..
 • sendikalı olursan atarız, patrona itiraz edersen atarız. ama bunları atılma sebebi olarak göstermeyiz, tazminatını da ödemeyiz. tazminatını ödememek için bir sebep bulur kovarız gibi kurallardır. yani işin özü patron hep haklıdır.
 • iş arkadaşların seni ne kadar aptal sanırsa sen o kadar akıllısındır.
 • sakin memnuniyetsizlik basgosterdiginde, suruye uyma!
  calisanlar biraraya gelince hepsi soyle yapalim boyle baskaldiralim der. ama tek tek patron odasina girince sut dokmus kuzuya donerler. ol sebep; kararlarini kendin ver. eylemini bireysel koy.
 • unutma, işyerinde en yüksek maaş zammını her zaman yönetime yakın eblehler alır, çok çalışanlar değil.
 • ne kadar eşşek * gibi çalışsan da, aldığın ödül ve övgüler hep kadın olmana yorulacaktır.