şükela:  tümü | bugün
  • -hiç bir iş yapmasanız da ofis communicater'ınızda daima "meşgul" görünün.
    -size gelen maillere hemen cevap vermeyin, birkaç hafta sonra yanıtlayın.
    -herkese karşı "sevimli" olun.
    -yaptığınız işi beceremediğinizde, kendinizi saçma sapan nedenler bile olsa, karşınızdakini kilitleyecek cevaplar vererek savunun.
    -sürekli "çok yoruldum bugün", "ay oturmaktan yanlarım ağrıdı", "koluma mause tutmaktan ağrı girdi" diyin.
    -"mesai ücreti yoksa, iş de yok" diyin.

deneyin, müthiş başarılı olacak, üç vakte kadar yükseleceksiniz.
  • yazışmalarınızda imla kurallarına dikkat edin.

-ay ben çok tikkat ederim gız, deyin.
  • her zaman her yerde ne kadar çok işiniz olduğunu anlatın ve patronun dibinde olun.

aslında o kadar işinizin olmaması ve patron dışındaki herkese öküz gibi davranmanız, ayrıca bütün dilekçelerinizde de copy+paste hatası olması sonucu etkilemez. kadrolu "ayın elemanı" olursunuz. tebrikler.

a.k.
  • müdürlere ve yöneticilere bol bol yalakalık yapın sizden başarılısı olmaz.* gene müdür ve yöneticilerinize günün belli saatlerinde masaj yapmalısınız. çok yükselir güzel paralar kazanırsınız.
  • saman altindan su yurutun.
    hicbirseyden haberiniz yokmus gibi davranip herseyi bilin.
    herkesle ayni dertten muzdarip olun. millet arkasini donunce padisahim cok yasa diye bagirin.
    milletin beceremedigi bir isi yapmakta ustalasin sonra onu kimseye ogretmeyin. herkesi kendinize muhtac edin. rica ettiklerinde cok mesgul havasi takinip surum surum surundurun 5 gun sonra yapin.
    sonra uf super yoruldum yani herkese ben yardim ediyorum canim diye ortalikta dolanin .
    kisacasi biraz serefsiz olun canim .
  • çalışıyor gözükmeyin, çalışın.
  • "-mış" gibi davranın. hiçbir şey olmasanız bile bir şey olmadığınızı belli etmeyin. bir şeymişcesine özgüvenle hareket edin ki gerçekten bir şey sansınlar. en sevmediğiniz insana bile sevimli, şirin ve salağı oynayın, kıvırmasını bilin. iş yapıyormuşcasına davranın ama alttan alta savsaklamayı da ihmal etmeyin. tersini yaparsanız "nasıl yetiştiremiyorsun? yoksa savsakladın mı?" damgasını yiyorsunuz ona göre. toplantılarda konuşulanlar ne kadar saçma sapan olsa ve beyninizi yese de dinlermiş gibi yapın. "ciğim" ve "cığım" lı sahtekarca hitapları bol bol, cömertçe kullanın. en ufak işe ait e-posta yazışmalarında dahi cc'lere üstlerinizin adreslerini iliştirin. böylece hem çalışıyor yani iş yapıyor havası verirsiniz, hem de karşınızdakine "istemezsen yapma, ne olacağını biliyorsun" korkusunu salarsınız. bunlardan biri ya da birkaçı yapın, muhakkak işe yarayacaktır.
  • "patron gibi çalışmak." okuduğum günden beri bu söz benim mottomdur.
    bugüne kadar kaymağını yedim, yuttum hamdolsun.