şükela:  tümü | bugün
  • bu devirde doğrudan darbecilikle suçlanmaya neden olabilecek haktır.

http://3.bp.blogspot.com/…kis mi tutuyorsun sen.jpg
  • yasalarca tanınması gereken haktır. tıpkı iş yerinde uyumak gibi.

mastürbasyonun zihinsel odaklanmaya katkılarına dair onlarca makale bulabilirsiniz. ve dolayısıyla özellikle masa başında zeka isteyen iş yapan benim gibi kaliteli beyaz yakalı yöneticilerin, zaman zaman odaklanabilmeleri için mastürbasyon yapması gerekmekte. ancak bu sırada gören iş arkadaşlarının, açık ofis olması sebebiyle, genellikle tepki ve bağrışlarıyla karşılaşmaktayım.

sebebini bir türlü anlatamamaktayım. makaleleri gösterdim, anlattım. ama yok. en sonunda birim genel direktör yöneticisine şikayet etmişler. geçen gün nazire hanım'la da bu konuda görüştük. kendisi saygı duyduğunu ama insan içinde değil, tuvalette yapmam gerektiğini söyledi.

tuvaletin ne denli pis ve zorlu koşullar olduğunu anlattım, ancak yine de ikna edemedim. hakkımı yasal yollardan aramayı düşünüyorum. bu konuda kamuoyu olarak da destek olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • home office çalışanlar için sınırsız olan haktır
  • (bkz: orayı yıkarlar)

+ baran bey projede burası gözükmüyor?

- pardon, yanlışlıkla attırmışım.
  • sene 2003

"maslak oto sanayi" de çıraklık yaptığım dönemler. gün boyu eli yüzü yağlı, paslı adamların içinde akıl sağlığımı korumaya çalışıyorum. hatırlıyorum.. en sevdiğim gün cuma günüydü. ustam bana gelip; *

+ münafık yine mi gelmiyorsun namaza?
    - yok ben inanmıyorum usta
    + eşşooo....
    - allah kabul etsin ustaaa

usta namaza gidince, dükkan haliyle bana kalırdı. özellikle üst katta odasına çıkar, devrime alkış tutardım. masasına attırır, kolonyayla bir güzel silerdim. benim gün boyu anamı siken ustamı cezalandırma sitilim buydu.

bu da böyle bir anım. iş yerinde osbir yapılmalı.
  • (bkz: beyaz yakalıların haftada bir karıya götürülmesi hakkı)
  • insan içinde olmaması gereken haktır. gir tuvalete kardeşim, abartma.