şükela:  tümü | bugün
  • gerçek bir hastalığı olsa geçmiş olsun deyip üzüleceğim ama hayır değil. sürekli ya başı ağrır tutar ahlar vahlar, ya regl olur ahlar vahlar, ya beli ağrır ah çeker.. sürekli bir sızlanma ve sürekli bir etrafa şikayetlerini anlatma hali ile herkesi kendisinden soğutan elemandır.
  • çekilmez iş arkadaşı olur kendileri. sizinde çalışma azminizi kırar. görevlerini yapmamak adına sürekli bahaneler bulur. ofisimizden uzak ola.
  • bir de sürekli çok çalıştığından dem vurup ağlak bir ifade takınanı vardır ki ağzına klavyeyle vurasın gelir. sanırsın ki bir o çalışıyor, herkes yatıyor. kurumu o kurtarıyor.
  • uykusu vardır sızlanır, hastadır sızlanır, bir şeye takar sızlanır, sızlanır da sızlanır... demek ki her iş yerinde var bu modellerden diye düşündürttü şimdi...
  • (bkz: evde kalmış kız)

bizde ki modeli böyle.
  • (bkz: ay dönüyo gene)

dönen de windows'un fare imlecinin bi yol bekle şekline bürünüp çember hale gelmesi.
  • ağzına kürekle vurunuz efendim. en azından gerçek bir olay üzerine sızlanır.
  • ekşi sözlük yazarıdır.
  • yönetimin katıldığı tüm toplantı raporlarını hazırlayan ve en ufak yanlışlığı çığ gibi büyüyüp önüne gelen insana, gün içinde yönetimden hariç yaşadığı yoğunluğu sürekli ama sürekli şikayet eden sevilesi(!) insandır.

"çok yoğunum", "acil" kelimelerinden nefret ediyor ve kus geliyor.
    bi ben kullanmıyorum lan. ben hiç çalışmıyor sabahlı akşamlı yan gel bostanım.
    ayıp lan. kime ne yakındığınızı bilseniz keşke.