• bir de sürekli çok çalıştığından dem vurup ağlak bir ifade takınanı vardır ki ağzına klavyeyle vurasın gelir. sanırsın ki bir o çalışıyor, herkes yatıyor. kurumu o kurtarıyor.
  • her işletmede bolca bulunan çalışan modelidir.
  • (bkz: evde kalmış kız)

bizde ki modeli böyle.
  • (bkz: ay dönüyo gene)

dönen de windows'un fare imlecinin bi yol bekle şekline bürünüp çember hale gelmesi.
  • ağzına kürekle vurunuz efendim. en azından gerçek bir olay üzerine sızlanır.
  • ekşi sözlük yazarıdır.
  • yönetimin katıldığı tüm toplantı raporlarını hazırlayan ve en ufak yanlışlığı çığ gibi büyüyüp önüne gelen insana, gün içinde yönetimden hariç yaşadığı yoğunluğu sürekli ama sürekli şikayet eden sevilesi(!) insandır.

"çok yoğunum", "acil" kelimelerinden nefret ediyor ve kus geliyor.
    bi ben kullanmıyorum lan. ben hiç çalışmıyor sabahlı akşamlı yan gel bostanım.
    ayıp lan. kime ne yakındığınızı bilseniz keşke.
  • genelde her iş yerinde bir adet bulunur bunlardan.
    bizde de var. ben, gelip gerekli gereksiz her sızlandığında, muhabbeti saçma sapan şeylere getirerek çözdüm meseleyi. en azından bana gelmiyor artık ağlama duvarı gibi.
  • kendisi zemine beton kazığı çakmıştır ama sürekli etrafına "akıllı adam durmaz burada, ilk fırsatta kaçar" der.

bunlar sürekli çevrelerine negatif enerji pompolarlar. her duruma negatif bir yaklaşım ile karşılık verirler. kendileri 15 yıldır oturdukları masadan kalmazlar ama çevrelerine sürekli, bu firmadan birşey olmayacağı, bu yüzden ilk fırsatta işten ayrılmaları yönünde tavsiyede bulunurlar. günün 3 saati cany crush oynayıp lafa geldiğinde bu adam sayısıyla bu iş yapılır mı, ne zamandır bir eleman almadılar der.

... bey, .. eğitimi var, cvp : onların vereceği eğitimden ne olur ki, hepboş işler..

... bey, ... bugün yemekte ... kebabı varmış, cvp : kesin saçma sapan bir kebaptır, bugün de aç kaldık

... bey, ... hanım işten ayrılmış cvp : en iyisini yapmış, her yer buradan daha iyidir

... bey, ... hanım terfi etmiş, cvp : ee birilerine yaranmanın illaki bir karşılığı olacak..

.. bey, ... bey işe başlamış, cvp : bak buraya yazıyorum, en fazla 3 ay sonra bırakır, oraya adam dayanmaz.
hesabın var mı? giriş yap