şükela:  tümü | bugün
  • evlenip maddi manevi yükümlük altına girmiş hatta çocuk yapma yoluna girerek bu yükümlükleri 2-3'e katlamış olanı üstler yöneticiler sever. hem itiraz etme, olumsuz koşullardan şikayet ederek işten ayrılma riski azalır, hem boş zamanı azalır sosyo kültürel açıdan durgunlaşır kendini işine -mecburen- daha çok verir vs..

hadi bu kötü yöneticinin beklentisi..

ofis teyzeleri ve abilerinin bu merakı niye?

biz neyiz statü sorgulaması eğilimini daha da kuvvetlendirirler. hatta ilgili kişininbiz neyiz diye soracağı yoksa sorduracak hale getirirler. çünki burun sokarlar dahil olmak bilmek üzerine konuşmak bunu konu ederek hayatsızlıklarına küçük neşeler katmak isterler. statüleri hemen ilerletmek isterler. 1st base 2nd base hızlı hızlı çabuk akşamdan sabaha pola talemdar gibi.

ofisler / iş sahaları insanların olmayan iş dışı meşgalelerinden ve hatta ailelerinden daha fazla vakit ayırdıkları ve bu yüzden çiğ duygularının turnusolu haline gelen vıcık cılk ortamlardır. kimse bana ne diyerek kendi işine bakmaz. kimse sana ne diyerek had bildiremez.

(bkz: derler derler)
  • 'ben evlendim hayatıma kısıtlama geldi, sizi gördükçe halime üzülüyorum.bu yüzden çevremdeki herkes evlenmeli, benim de içim böylelikle rahat etmeli.' kafasında insanların uyguladığı yöntemdir.
  • esra erol ruhlu üstler bayılırlar buna.
  • sıklıkla maruz kaldığım durum. illa birini ayarlamaya çalışıyorlar. sanki düğünümü kendileri yapacak, yuvamı kendileri kuracak. biriside gelip demez ki "gel seni şu kızla fuck buddy yapalım." illa ki baş göz edecekler. onların seçtiği kızlarla takılmayıp başka kızlarla takılınca da düşmanmış gibi bakıyorlar. ayrılınca "oh olsun sana." diyorlar. sanki babalarını öldürdük anasını satayım, bide düşman oluyorlar.
  • bu işin gözden kaçan kısmı asıl kısmı;çok yakın arkadaş sandığınız bazı götlerin çevrelerinde ne kadar elek altı varsa size iteleme çabalarıdır.
    -ulan benden eğitimsiz,çirkin(hadi göreceli diyelim),benden yaşça büyük ve işi gücü yok..
    ben nasıl arkadaşınım senin? zaten kendisinden hayır gelecek adam belli eder kendini.