şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir süredir, web sitelerindeki reklam alanlarında yayınlanan, isa reklamı!

ben "dahi" bunaldım bu reklam zıvırtısından.
    sanki manidar zamanlara "tesadüfen denk gelmiş" gibi gözüküyor.

not:
    1) ayrık de anlamındaki "dahi" vurguyu güçlendirmek, ve ben asla bu konunun muhtabı değilim demek için kullanılmış bir pekiştirme çabasıdır.
    2) "tesadüfen denk gelmiş" esasen bir biri ardı gelen ve aynı manada kelime/kelime grubudur. kullanım maksadı aşikardır.
  • hangi hristiyanla konuştuysam tanrı deyince isa’yı anlıyor. (bkz: hani marjinal bizdik)

peygamber peygamberdir, tanrı tanrıdır diyorum bir türlü tam anlaşma sağlayamadık bir tanesiyle.
  • google'daki size onerilen reklamlarin, kisiye ozel oldugunu artik herkes biliyor.mesela ben, digiturk baglatmayi dusunuyordum, baglattim da ama hala internette digiturk paketlerini arattigimdan, 3 haftadi digiturk reklami cikiyor karsima.bu 'isa tanri mi?' reklami~bunlarin cesitli 2~3 reklami daha var~ da buyuk ihtimalle genc kitleye gosterilen reklamlar.ayrica ben din ile ilgili bir suru yayin, youtube kanali ve kisi(efe aydal, turan dursun, celal sengor, makaleler, eksi basliklari vb.) takip eden biriyim, belki de su an dinsiz olanlari takip ettigimden ve hedef kitleleri akli dinle ilgili karismis gencler(benim ozelimde su an aklim ve fikrim din konusunda sabit ve tutarli, vicdanim da) oldugundan bu reklam benim karsima cikiyor hep.
  • isa tanrıysa ben niye değilim dediğim hede.
  • isa abi sevdiğimiz bi abimizdi, adabı raconu çok iyi bilirdi. mesela ben bilmem.
  • (bkz: kampusweb)
  • en son tıkladım. "ayetler var ayetler!" tandanslı açıklamalarla karşılaştım. olm bi dur, daha ilk dakkada anlatıyor "isa şöyleydi, isa böyleydi, uçardı kaçardı.." vs vs...

ya o bu değil hadi islamiyet tamam da hacı yıl olmuş 2019 hıristiyanlık nedir ya?!