• --- spoiler ---

dr. ısaac kleiner, half-life 2'de eli vance'in en yakın arkadaşlarından biri olan bilim adamı, ana karakterlerden biridir. çalışmaları daha çok ışınlanma ve boyutlararası yolculuk üzerine yoğunlaşmıştır.

isaac kleiner
    --- spoiler ---
  • ted cohrt isminde sıradan bir adam ve valve'ın bir ofisinde muhasebeci olarak çalışıyordu ve bir gün valve geliştirici ekibinden bazı adamlar ile bir asansörde karşılaştı ve kleiner modeli için yüzünü ödünç vermesini istedi, memnuniyetle kabul etti.
    ted cohrt'un iki genç oğlu da zaten bir half-life hayranıydı.

çok güzel bir olay değil mi?
    babanı bir oyunda, özellikle de harika bir oyunda gördüğünü hayal et.

ted cohrt
  • "dikkat et, lamarr! bu lambalar oldukça sıcak!

öhöm... bu açık mı? evet? çok iyi, ben ... ben pek başarılı bir konuşmacı değilim, ama ben ... elimden geleni yapacağım.

ahem ... vatandaşlar ... şehir 17 sakinleri ve çevresi ... demek istediğim canlı sakinler, insan ve başka türlü canlılar ve vortigaunt müttefiklerimize son gelişmeleri açıklamanın gerekli olduğuna inanıyorum...

her halükarda ... birincisi, büyük bir aciliyet olarak, hala 17. şehirde bulunuyorsanız, şehri en hızlı şekilde terk etmeniz önerilir.

vatandaşları şehir dışına mümkün olduğunca çabuk ulaştırmak için banliyö ulaşım sistemini (tren) hizmete soktuk. ayrıca çevrede kamplar ve triyaj (acil servis) alanları da kurduk.

tekrar ediyorum, şehri hemen boşaltmalısınız!

kalenin ışınlanma çekirdeğinin (karanlık enerji füzyon reaktörü) yok edilmesi kesinlikle büyük bir başarı olsa da, oldukça talihsiz bir yan etki tespit ettik.

çok yakın bir zamanda, kale'nın şu anda büyüklüğünün kesin olarak tahmin edemeyeceğim yıkıcı bir olayda yok edilmesi gibi kaçınılmaz bir şey gerçekleşecektir, ancak neredeyse kilometrelerce yarıçaplı bir alanı neredeyse kesin olarak ışınlayacağı ihtimalini söylemek dışında.

bu nedenle, tekrarlıyorum, daha önce olmasa bile city 17'yi bir kerede boşaltın! bunu yeterince gereksiz vurgu yapmadan söyleyemem!

daha hafif bir notta, zaten belirlenmiş güvenli bölgelerimizden birindeyseniz, reaktörün yıkımının daha olumlu bir yan etkisinin, kombine'nin üreme engelleyici baskılama alanının tamamen kaldırılmış olduğunu belirtmekten memnuniyet duyarım.

daha önce, kombine tarafından embriyonik gelişim süreci için önemli olan bazı protein zincirlerinin seçilerek oluşması önlenmişti. artık bu durum değişti. bu kadar eğimli olanlar için, şimdi üreme için mükemmel bir zaman olacaktır.
    yani, layman'ın terimleriyle, (demek istediğim) türlerin yeniden canlanması için üzerinize düşeni yapmaya ciddi bir şekilde dikkat etmelisiniz.
    kombine'nin hakimiyetini kesinlikle tekrar geri getirme girişiminden önce kendimizi ne kadar güvence altına alacağımız kesin değildir, çünkü elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. (insan soyu tükenmek üzere çocuk yapın diyor yani)

aslında bu, kombine'nin balya etkisinden açıkça bahsetmek zorunda olduğumuz ilk fırsat olduğundan, kapsanacak çok şey var - ve aslında önümüzdeki günlerde bir dizi yararlı bülten kurmayı umuyorum. bununla birlikte, şimdilik, nispeten yetersiz bir zaferle kendimizi memnun etmek zorundayız.

city 17 reaktörünün dengesizleşmesi, tamamen beklenmedik olmayan yankılara neden oldu, ancak bu umudu önceden konuşmaya cesaret edemedik. tahribatlı darbe, kale reaktörlerinin tüm ağında bir damperi zorladı. böylece, şimdilik, tüm kombine portallarının ve bu teknolojiye dayalı tüm iletişim sistemlerinin tamamen kesilmiş olduğuna inanıyorum.

kısacası, kombine tamamen susturuldu. şu anda dünya üzerinde bulunan kombine kuvvetleri artık ana merkezlerinden izole birimlerdir.

ancak, bu büyük olasılıkla geçici bir durumdur. bir zamanlar bizim felaketimizi öğrendiklerinde, black mesa'daki nispeten küçük yırtıklar bile düşmanlarımıza daha fazla ve daha fazla sayıda bir fırsat açıklığı verdi.

tamamen xenoterik türlere ek olarak, hala dünya üzerinde kalan ve daha büyük güçlerle iletişim ve tedarik hatlarını yeniden kurmak için elinden geleni yapacak olan çok sayıda değiştirilmiş dönüştürülmüş post-insan (transhuman) müttefikleri var.

yine de, bugün son on yıldaki herhangi bir zamana göre daha fazla umut kaynağımız var.

combine tekrar geri dönmeden önce konuşlandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımız, bazı gizli teknolojik ilerlemeler kaydettik.

ihtiyacımız olan yeni nesil bilim adamlarını ve teknisyenleri özenle bir araya getirmeye ve eğitmeye devam ediyoruz.

kombine'nin bu hayatta en çok korktuğu şey, somut bir insan silahı değil, irademiz, aklımız, bize karşı çevirdikleri her teröre seçici ve rasyonel olarak yanıt verme yeteneğimizdir.

umudumuzu insan ruhuna yerleştiriyoruz, ne kadar kolay parçalanabileceğini bile biliyoruz.
    hepimiz kombine tarafından ezilen dostlarımızı ve ailelerimizi gördük. bazı komşularımız da askeri makineler tarafından kendilerini seçmelerine ve insanlıklarından arındırmalarına izin verdiler. ve direnenler çok korkunç bir kadere mahkum edildiler. (stalker)

yine de, insanlığımızı korumamızın ne kadar önemli olduğunu abartmıyorum. sadece bu kaçınılmaz geri dönüşleri için olması gerektiği gibi bir arada kalmamıza önce izin verecek ... ve hayal edilemez boyutta bir misilleme yapabilirler.

ve ... oh evet, bu mesajın herhangi bir bölümünü kaçırdıysanız, yayın tekrar tekrar dönecektir.

yanlışlıkla ortaya çıkan hatalar veya eksiklikler için özür dilerim. tahmin edebileceğiniz gibi prova yapmak ve kayıt yapmak için çok az zamanımız oldu- bu ne eli? ah, doğru.

tüm bunlar, bir zamanlar black mesa'da yetkin bir bilim adamı olan, şimdi ise hepiniz gibi dünya'nın sıradan bir vatandaşı olan dr. ısaac kleiner'ın sözleriydi.

şimdi beni duyan herkese sesleniyorum, insani amaçlar için mücadele edenler, ışığa tekrar hoş geldiniz.

...şşimdi ... bu hesap makinesini nereye koydum ...?"
hesabın var mı? giriş yap