*

şükela:  tümü | bugün
 • overrated saga twilight'ın baş kahramanı.
 • en karizmatik, yakışıklı, anlayışlı ve arzulanan "o" erkeğe sahip roman karakteri. kıymet bilir mi tabi, orası karışık.
 • --- spoiler ---
  ahh be sözlük bu kız tam bir kevaşe valla bak abartmıyorum. nedenlerim var. bak şimdi sözlükçüğüm serinin son kitabının başlarında bunlar evlendi ya balayına da esme adasına gittiler. zaten kızımızın libido ibresi pek bir yüksek evlendikten sonra ibre tavana vurdu. seviş edward benle diyip diyip kendini bitirdi. neyse edward karısının isteklerine cevap verdi lakin bu mongol sabah uyandığında 'edward dün gece noldu' sorusu kızın değişmeyen repliği haline geldi. e be yawrum sen dün gece orda değil miydin? dün gece nolduğunu sen bilmezsen kim bilir?
  --- spoiler ---
 • kansız, hasta görünümlü itici bir alt dudak ısırıcısı. yok bukadar soğuk başka bir hatun.
 • isminin sonundaki ''a'' harfi okunmayan ve bu hususu oldukça takan şahıs.
 • vampir olsa belki yüzüne biraz kan gelir, ama olmuyor. bu hatunla mümkün değil ten uyumu sağlanamaz, yılan gibi soğuktur bu bi kere.
 • bir de anatomik süngerden yapılmış gibi bir hali var, neresini sıksan orası öyle kalır. kısa monoton cümlelerle iletişim kurması ise ayrı bir sinir bozucu bu suratsızın.
 • edward cullen'ın ayrı, jacob black'in ayrı mükemmelik tabloları çizdiği küçük gereksiz romantik twilight kitabının en kötü yanı. bence bella swan'ın karakterindeki her şey, yazar stephenie meyer'ın üstündeki erkek egemen toplum etkisini ve kadınları nasıl da küçük gördüğünü gösteriyor.

  --- spoiler ---

  bella kadar güçsüz, ezik bir karakter var mıdır ya. hep birine mecbur, hep "ehe düşücem ehe sakar ben." aşık olduğu kişi için kendi hayatından, arkadaşlarından, ailesinden vs. vazgeçmesi de başka bir şey. çocukluk denebilir belki, evet, bir de çocuk yaşta gidip evleniyor... ve ölüyor.. kurgu da kötü de, bella daha kötü. buna karşın edward da jacob da mükemmel resmen. edward "ben ki zeka, ben ki centilmenlik, ben ki düşüncelilik, ben ki bilgelik" diye gezen biri zaten. jacobsa "bella seni seviyorum, komik ve kaslıyım ve seni her şeyden korurum, aşkınla yanıyorum bebeyim" diyor.

  --- spoiler ---

  kıssadan hisse: aman okunucak kitap değil, onun yerine anime izleyin, manga okuyun çok daha eğlenceli, aşklar da daha güzel. hani amaç böyle bir şey okumaksa.
 • serinin en kendini bilmez ve en şuursuz karakteri. düz yolda yürüyemeyen, iki yaşında bebekten farksız davranan, hak etmediği derecede olağanüstü bir hayat yaşayan kişidir. insanın içindeki yaşama sevincini yok ediyor.
 • hafif aralanmış dudakların arasından görünen ön kesici dişleri böyle bi güzel, bi erotik buluyorken ben, beni bile kendinden tiksindirecek derecede sıklıkta dudaklarını aralık bırakan hatun. ulan filmde göründüğün her sahnede de dudakların aralık olmaz ki muna koduğumun şehla beyinsizi

  (ulan sinirimden kelimeler cümleler boka döndü)