şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 28 yaşında chicago'lu bir gitarist olan ısaiah sharkey, cabrini green'de doğup büyümüştür.

    müzikle dolu bir evden gelen ısaiah, 4 yaşında müzikle tanışmış ve gitarist olmak istediğine karar verdiğinde ailesinden kendisine bir gitar almalarını istemiştir. bundan kısa bir süre sonra babası michael sharkey'in yakın eğitimi altında müzik öğrenmeye başlamıştır. caz, r&b, blues, rock ve funk müziğine kadar farklı müzik türleri öğrenmiş, kısa süre sonra da kilisede konser vermeye ve yerel caz kulübünde çalmaya başlamıştır.

    14 yaşındayken, ısaiah, babası ve erkek kardeşleriyle birlikte, "skyliner" başlıklı ilk albümünü çıkarmıştır. bu albüm, ısaiah, wes montgomery ve george benson gibi harika müzisyenlerden esinlenerek tarzını belirlemiştir.

    2009'da ısaiah, sanatçı d'angelo ile çalışmaya başlayarak, en iyi r & b albümü için 2015 grammy ödülü'nü kazananacak olan albümü black messiah'ta kaydetmeye başlamıştır. işine ve projeye katkısına dayanarak, ısaiah ilk grammy'sini böylece kazanmıştır.

    2017'de, ısaiah 7 kez grammy ödülü sahibi john mayer’in, dünya turnesinde onunla beraber çalmıştır ve halen çalmaktadır.