• enerji ve tabii kaynaklar bakanı taner yıldız söylemiş efendim (link)

madem enerjikiz, madem "marjinal gruplar" hariç sömürülmek kimseyi rahatsız etmiyor, tabi ki de tabii kaynaklarımızı (proteindir yağdır karbonhidrattır) kullanacaklar.

yarin yanağından gayrı her şey mübah(!) o da seçimlerden sonra olcak inşallah...
  • (bkz: ne gidicem lan eve yatarım ben ofiste)

bu gene iyi ofis falan var bakanımızın kastettiği işçiler elektrik dağıtım sektörü;

"ben biliyorum ki benim işçim işini bitirmen çıktığı direkten inmez. o direkte sorunu 8 saatte çözerse 8 saat 18 saatte çözerse 18 saat çalışır."

(bkz: ne gidicem lan eve yatarım ben direkte)

zaytung halt yesin...
  • 18 saat çalışan işçilerin işi bitince aç susuz bir şekilde çukura ya da bir hücreye bıraktıklarında tam olacak uygulama. yetmiyor arkadaş insan değil bunlar, işçi! çalışsınlar yahu, işleri ne!

(ara: akıl fikir)
  • 3 çocuk hedefini çıkmaza sokacağından başbakanın kınayacağı beyandır.
  • kendi koydukları yasalardan bi haber bakan diyaloğu.
    ya anam babam ne bize zulmedin ne kendinize efendi efendi değişitirin yasaları bizde sizi her duyduğumuzda salak olmayalım.

bir işçi günde en fazla ( o da denkleştirme ile) 11 saat çalışabilir yasalara göre. bunu öğrenipte her gün 11 saat çalıştırayım demeyin. bir yılda da en fazla 270 saat fazladan (mesai) çalışabilir. sen koymuşşsun bu yasayı tanerciğim. şimdi biz buna bakarak seni yasadışı ilan ediyoruz
    söylediklerin için gereksiz yere klavye eskitiyoruz.
    efendi efendi değiştirin bu yasaları. zaten size köpek gibi çalışıp bir yandan da "ekmek bulduğuna dua et" diyecek bir toplumun oyları akıyor. çıkar yasayı aslan hemşerim

ah bir de bu beyanı ahlaki sınırlara koymuşsun ya "elindeki işi bitirmeden çıkmazmış zaten emekçi kardeşlerin" "gerekirse 16-18 saat çalışırlarmış

yaw bakan, bir de şöyle cümle kursanız

"patronlarımız gerekirse son model araba almaz, işçisine %3-5 daha fazla zam yapar"
    "bakanımız gerekirse zongultakta yatar kalkar, toprağın altında o iki madencinin ölüsüne ulaşır"
    "sümeyyeye 20-25 değil gerekirse 1-2 bin dolar gider, ama dövizimizi harcamayız"

yav gerekirse yasaları değiştirin, yazdıkça yazasım geliyor, okudukça da kusasım geliyor.
    yazıktır biz yazarlara ekşi mekşiyiz ama biz de insanız.
  • bu sözden hareketle ile bir günlük çalışma programı yaptığımızda yaklaşık olarak şunu görürüz:

acımasız mod:
    07:15'e göre işte olacak şekilde uyanılır.
    07:15: iş başı
    12:00: yemek molası
    12:15: iş başı (asker modunda hızlı yemek)
    18:00: akşam yemeği (tv opsiyonel)
    18:30: iş başı
    24:00: paydos

toplam 16 saat

iyileştirilmiş versiyon

07:00: kalk
    08:00: iş başı
    12:00: öğle yemeği
    12:30: iş başı
    19:00 akşam yemeği
    20:00: iş başı
    03:30: paydos

toplam 18 saat. biraz fedakarlık yapmak gerekiyor tabi.
  • malumun ilamıdır zaten pek çok özel sektör fabrikasında ihtiyaç halinde 24 saat bile yapmaktalar.
hesabın var mı? giriş yap