şükela:  tümü | bugün
 • her yıl 4-10 mayıs tarihlerinde çeşitli panel, sempozyum, toplantı, brifing ve konferanslarla işçilerin çalışma koşulları ve sağlıklarına dikkati çekmek için kutlanan, son derecede önemli bir başka haftamızdır.

  sözlüğün doğumgünü ve ukte moderatörü kaamos'un bu merakını da gidermiş olmanın haklı gururu içerisindeyim.

  ukteyi veren: kaamos (06.12.2006 19:34)
 • bunun bir de günü vardır 28 nisan'da
  3 gun sonra bayramı vardır bu kez sade iscinin bayramıdır
  3 gün sonra da haftasi vardir.
  iyi güzel gibi görende duyanda iscisever bir ulke oldugumuzu sanacak.
  ekteki rapora görede is guvenliginde avrupa 1.ncisiyiz, dunya 3.ncüsüyüz. yani tersten.. salaga yatmayalım hep beraber.. kötü durumdayız.. zaten isci bayraminin da bilumun kamu gorevlisi ve onun copluk kuvvetlerinde yarattigi alerjiye bakilirsa bu sevginin kökeni de anlasılır.

  not: istatistiklere 1 mayıs'ta kırılan kol bacak kafa, yenilen biber gazı dahil değildir. iyi ki değildir.

  http://www.sosyalhaklar.org/…_is_guvenligi_gunu.pdf
 • başbakan'ın uğruna bir mesaj yayınlamış olduğu hafta. iş kazaları meslek hastalıkları vb unsurlarla ilgili açıklama yapmış daha doğrusu danışman kitlesinden ilgili kişi akademik bir yazı yazmış başbakan ağzından, tamamen tribünsel ifadeler... başbakan okusa karşı çıkacağı şeyler de var içinde; başbakana göre tersanede, madenlerde çalışanlar zaten ölüme ve sakat kalmaya mahkum meslekler bu işin kaderi bu bacım diye çok rahat söyleyebiliyor, kendisinin ve çevresinin kaderi de memleketi idare etmek, zaten insanın ve emeğin herhangi bir eşyadan farkı yok ki bu düşünce sahipleri için.

  http://www.haber7.com/…-guvenligi-mesaji.php/740399
 • gereksiz bir hafta. ülkede iş güvenliği var sanki haftasını mı kutlayacağız bir de? resmen tiyatro oynanıyor. işverenlere bir şeyi kabul ettirmek mümkün değil. devlet eliyle yapılan denetim sıfır. müfettiş gelse bile selam deyip gidiyor. ne biçim bir ülke olduk böyle ya. her şey göstermelik. her şey sahte. osgb sahipleri uzmanlara doğru dürüst maaş bile vermiyor. yozlaşmışlık hat safhada.