şükela:  tümü | bugün
  • yaşamak için gereken maddi imkanları fiziksel güç ile karşılamaya çalışan, emeğinin karşılığını hiçbir zaman alamayıp açlık sınırında yaşayan, vücudunun her gözeneğinden akan ter ile kazandığı 3 kuruş paranın 2 kuruşunu devlete vergi olarak vererek %80'i kemalist bireylerden oluşan memurların maaşını karşılayan, maaşını karşıladığı memurlar tarafından geliri düşük olduğu için "çomar" ve dini inançları sebebi ile "bağnaz" diye nitelendirilen proletaryanın, yani marx'ın deyimi ile zincirlerinden başka kaybedecek hiçbir şeyi olmayan işçi sınıfının gözünü açıp kendisine bu sefil hayatı sunan ve üstelik onu aşağılayan kemalist sisteme başkaldırması durumudur. işte o gün zafer; sömürülen, küçümsenen, dışlanan, aşağılanan insanların olacaktır. insanları köleleştiren kemalizm ve onun acımasız destekçileri yargılanacaktır.
  • eski ekşi sözlük trollerini özlettiren. eskiden burada bir troller vardı, okurken insana sinir krizleri geçirtirlerdi. şimdi bakıyorsun ele ayağa düşmüş. üç kelime ezberleyip onları da bir araya getirince olacak sanıyorlar. olmuyorsa olmuyordur, zorlamanın bir manası yok.
  • ülkeyi 14 senedir yöneten muhafazakarlar iken ''ne alaka'' dedirten durumdur.

    kusura bakmayın troll de zeka parıltısı arıyorum ama yani bu kadar da olmaz, pes. 14 senedir ülkeyi hangi zihniyetin yönettiği, işçi sınıfının durumu ve ülkenin ekonomisi ortadayken, bu sözleri ekşide söyleyerek ne elde etmek istediğini merak ediyorum.

    neyse fazla söze de gerek yok aslında. başlıkları engelle butonu her şeye çare zaten.