• çalışanın parasını çalan işverendir.
  • orosbu çocuğudur, hele ki maaşı geç verip kendi ve ailesi normal hayatına devam ediyorda katmerli orosbu çocuğudur
  • son model lüks bir araca biniyor, pahalı lüks bir evde yaşıyor ise karakteri ve haysiyeti de yoktur.
  • zamanında çalıştığım yapı denetimin götvereni. pardon işvereni diyecektim. beni it gibi ordan oraya gönder, günde 4-5 şantiye gezeyim, ofise gelince de iş girişi hakediş vs. yapayım ama maaşımı iki ayda bir asgari ücret olarak ver. sonra bu işyerinden yüksek lisans çalışması için kaçtım. aradan uzun zaman geçti (araya bir proje ofisi, doktora ve kamuya geçiş olayları girdi) ve hala alacaklarımı alamadım. mahkeme olayına hiç girmem. çünkü ben o parayı alana kadar firma kapanır, adı değişir hatta iflas bile ister bu reziller. sadece hiçbir hakkımı helal etmiyorum kendilerine. iş hayatına yeni atılacak arkadaşlara da bir tavsiye vereyim. kriz filan dinlemeyin. eğer size maaşınızı veremiyor ve biz burada bir aileyiz gibi laflar ediyorsa o yerden kaçın. işsiz kalmanız, enayi yerine konmanızdan daha kötü değil.
hesabın var mı? giriş yap