şükela:  tümü | bugün
  • "isbank c - tertibi" demektir. en cok kazandiran senetler arasindadir.

(bkz: isatr)
    (bkz: isbtr)
  • surekli inen ve cikan (dogasi geregi ) bir hisse senedidir. onu farkli kilan ise, amerikalilarin tabiriyle blue chip sirketlerden biri olmasidir.
  • uzun vadede istikrar ile artan bir hisse senedidir, biraysel emeklilik yaptırmak yerine her ay 100tl değerinde bu kağıttan almak daha karlıdır.
  • borsa argosunda amiral olarak geçer.
  • çok uzun süreden beri ciddi bir düşüş trendinde olan "güvenilir" senet. bir grup (ki bunların yabancı yatırımcı olduğunu düşünüyorum) inanılmaz agresif bir satış içinde olmalı ki fiyatı 3 ay gibi kısa bir süre içinde 4,81'lerden 3,33'lere geriledi. işin garip kısmı hissenin endeks artışına kesinlikle tepki vermeyip düşüşlerde endeks üzerine performans göstermesi. şu anda 5 yılın destek noktalarına gelindi gibi. tabi bunu uzun vadede alım noktası olarak değerlendirenler olduğu gibi düşüşün daha da hızlı süreceğine inanan yatırımcılar da var. bu kadar derin ve hacimli bir hissede spekülasyon pek mümkün değil, bankanın yönetimiyle ilgili bir sorun olduğunu da düşünmüyorum ancak naçizane görüşüm "firmanın" iktisadi performansının hisse fiyatına yansımadığı. şu bir gerçek ki yatırımcı halen bu hisseye güven duyuyor, buradaki entrylerde bile bunu görebilirsiniz. isctr 1,00 tl olursa ülke batmıştır gibi bir görüş hakim ama yine de ihtiyatlı olunmalı diye düşünüyorum. krizlerde ilk etkilenenler bilindiği gibi bankalar oluyor. ve bu bankanın imkb grafiği, işbankası'nın büyüklüğünden ötürü ülke ekonomisi hakkında da fikir veriyor. bu hisseyle ilgili gelecekte neler olacağını cidden çok merak ediyorum. tahminim büyük yükseliş ya da düşüşlerin yeni yıl itibariyle görülmeyeceği. gerçek dip noktasını bulunca (ki bunun ne olduğunu allah bilir, küçük yatırımcının sevdiği bir hisse olduğundan yatırımcının direcini kırıp, sonrasında nemalanmak için herkesi bu kağıttan olabildiğince uzaklaştırmaya çalışıyor da olabilirler) sürüne sürüne yükselecektir diye düşünüyorum. hangi hisseye girsem düşüyor ya diye duygusal, akılla mantıkla bağdaşmayan, kaderci yorumlar yapmanın manası yok bence. aynı şekilde panikle hareket etmenin de.

edit: yazdıklarım kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.
  • bugün bana %10 kazandırarak baya bir mutlu etmiş kağıt.

aşkta kaybettikçe bu tür işlerde iyi kazanmaya başladım.

sanki tanrı bir yerlerden "aşkta kaybedeceksin beybi" deyip ardından da iddaa, borsa ve altın alım satımlarında parayla kandırmaya çalışıyor beni.
  • borsaya paralel ilerleyen bir kağıt.
    kar açıklamış yeni bir yatırım yapmış bunlar boş borsa düşerse bu da düşer çıkarsa bu da çıkar.
    bir de bunun gibi garan var.
  • 2015 yılı net karından hisse başına yaklaşık 0,1712595 tl temettü dağıtacağı açıklanan hisse senedi. ödeme 30 mart tarihinde yapılacakmış. öyle diyolla.
  • 16 mayıs 2013'te * 7,12 tl ile zirveyi görmüş * ancak o gün bugündür de toparlanamayan, son bir yıldır da 4,13-5,21 arası dalgalanan kağıt.

(bkz: #46862080) burada söylendiği gibi genel olarak borsaya paralel ilerler.