şükela:  tümü | bugün
  • hep aklıma gelen ama bir türlü gerçekleştiremediğim etkinlik.
    öyle karar alınmış bir seyahat olmamalı. sıfır hazırlık. böyle zart diye istanbul trafiğinin içinde karar verilmeli.
  • ancak kendi işinin sahibi olduğunda gerçekleştirebilirsin. maaşlı çalışansan yaş o iş başka hayal kur.
  • maaşlı çalışan anca sol şeride kırar, bikaç metre sonra orası da tıkanır. kurmayın böyle hayaller, prim fullden mi yatmış ona bakın
  • fethiyede tatil köyünde çalışan birinin bir şeyi unuttuğunu farkedip arabayı eve doğru döndürmesi sırasında kolayca gerçekleşebilecek olay.
  • fethiye'den bildiriyorum.
    gelmeyin yağmur yağıyor.*
  • kendi işinin sahibi olanların yapabileceğini sanmışlar.

kendi işinin sahibiysen önce bir kırarsın sonra aklına sunum bekleyen müşteriler ve bankalara yapman gereken vergi ödemeleri gelir, göt gibi geri kırarsın.
  • muğlada çalışan insanların daha kolay yapabileceği eylem.
  • ekşi sözlük hayalleri yıkma timi iş başında.
    neden olmasın??? insan istedi mi herşeyi yapabilir.
    biraz borç olur, patrondan biraz surat yersiniz. ama istediğiniz birşeyi yapmış olmanın mutluluğu kar kalır.
    (cuma sabahından kaçmakta ve pazartesi aksami dönmekte fayda var. kafanıza uygun, ama aynı işyerinden olmayan bir yol arkadaşı bulun, hem yolculuk zevkli geçer, hem de masraf/2 - fethiye değil ama assos ve çanakkale olarak , bir fiil denenmiştir.)
  • benim de hep aklımda olan "okula, eve, şuraya buraya giderken birden kendini otogara atıp otobüsle hiç gitmediğin uzak bir şehre gitmek ve birkaç gün orayı gezmek" düşüncesinin ikiz kardeşidir. öğrenci olduğum ve arabam olmadığı için bendeki hayal ancak otogardan otobüse binmek şeklinde tezahür ediyor. ayrıca otobüs yolculuğunu da severim.

ama bunu neden yapamayız bilemiyorum. sanırım monotonluktan kurtulmamak veya kurtulamamak da bir çeşit hapis.