şükela:  tümü | bugün
  • 2016 kpss için hazırladıkları 5 deneme sınavı ciddi hatalar barındıran yayınevi. özellikle türkçe kısmı felaket. matematik bölümü için de çok olumlu şeyler söyleyemem.
  • piyasadaki en aptal soru biçimlerini barındıran yayın.gk-gy için aldığım denemelerinde ilkokul öğrencisinin bile bulabileceği bariz türkçe hataları var.ben salak gibi aldım,boşuna vaktimi hiç ettim.siz hiç dokunmayın.
    bu sözde yayıncının 5li denemesinin 2. denemesinde türkçe sorusunda cümle sıralama veriliyor.kitabın iddiası cümlenin şu şekilde sıralanacağı "fazla çaba harcamadan zengin olma hayalleriyle yaşayan olan bu romanında insanlar anlatılmıştır orhan kemal'in sinemaya da uyarlanmış yer bulamamış sanayileşme sürecinde kendine".artık siz düşünün kaliteyi.
  • sınavdan bir hafta önce 10'lu denemesini alarak hayatımın en büyük yanlışını yaptığımı düşündüren yayınevi.

şuan sınava 4 gün var ve benim öz güvenim tamamen yerle bir. o tarih sorularını nerelerinden çıkardıklarını ciddi anlamda merak ediyorum. forumlardaki yorumlara bakılırsa sorun bende değil.soru yazma ekipleri resmen öğrencilerin aleyhine bir çalışma yürütmüş.

verdiğim parayı helal etmiyorum size.
  • maalesef soru bankası kitaplarından birini almış bulunmaktayım. neden? çünkü her gün 15 saatimi geçirdiğim sözlüğe isem yayıncılık yazıp ne kadar kötü olduğunu okumadığım için.
    başta yazım hataları dikkatimi çekti ama önemsemedim her kitapta olabilir diye.
    çözümlü soruları sadece şıklarını değil açıklamalarıyla kontrol etmeye başladığımda pişman oldum.
    24-25 soruluk testlerin her birinde en az 4-5 hatalı cevap ve açıklama var.
    ilk fark ettiğim soruların çözümünde açıklama doğru verilip şık yanlış verilmişti. iyimserliğimi koruyup yine "baskı hatası adam b yerine c şıkkı yazmış açıklaması önemli " dedim kendi kendime ama en sonunda resmi gazetede yayınlanan kanun maddesini yanlış yazdıklarında yeter deyip yayın evini aradım. 2 gündür editörlerine ulaşmaya çalışıyorum. nasıl bir çözüm önerisinde bulunacaklarının merakı içerisindeyim.