şükela:  tümü | bugün soru sor
 • harika bir belgesel, 18 dakikanızı ayırıp mutlaka izleyin.
 • samimi bulmadığım proje. ülkemizin dört bir yanında, hobi olarak havadan görüntülemeyle uğraşan o kadar çok insan var ki. para toplamak yerine, bu insanlara ulaşmayı hedefleyip; onlardan yaşadıkları bölgelere ait benzer tabloları görüntülemelerini talep etmek çok daha kolay ve maliyetsiz. geriye bir tek 2 saatlik belgeselin montajı kalıyor. o da 3 kez gözaltına alınan birinin yapamayacağı fedakarlık değil. projenin altına imza atmanın da bir karşılığı olsun değil mi?
 • istanbul, fatsa, finike, doğubeyazıt görüntüleri içeren belgesel.
 • bu ulkede cevre adina yapilmis en cesur (maalesef) ve en basarili hareketlerden birisi.

  yapana ve yapiminda emegi gecen herkese kendim ve ulkemin gelecegi adina sonsuz tesekkurler.

  umarim hakettigi ilgi ve destegi gorur. unutmayin bu siyaset meselesi degil fiilen ulkemizin ve cocuklarimizin gelecegi meselesi.
 • videoda bahsedildiği üzere 'bir cenneti nasıl kaybettik ya da kaybın eşiğinden nasıl geri döndürdük noktasında bir kilometre taşı olacak' projedir.

  18 dakikalık önçekimi vaktiniz olduğu an lütfen dikkatlice izleyin. bir toplumun can damarlarının nasıl kesildiğine, geleceğinin nasıl ırzına geçildiğine tanık olun. yardım etmeseniz de bu rezilliği kimseyle paylaşmasanız da en azından farkında olun.

  #52140531 numaralı giride projenin başındaki arkadaş kendisini açık etmiş. özelden yazmaktansa buraya yazmayı tercih ediyorum: eline, emeğine, yüreğine sağlık.
 • oldukça kaliteli ve aynı zamanda üzücü bir projedir.
 • anadoluya ulaşması gereken, ismi haricinde güzel belgesel.
 • sadece ciltli büyük boy fotoğraf albümü/kitabına sahip olmak için bile bağış yapmaya değer belgesel film adayı.
 • emeğinize, çabanıza, uğraşınıza sağlık dediğim insanı üzen belgesel. bazen diyorum, the leftovers'taki gibi ülke insanları olarak birden yok olsak, tüm sınırlar dahilinde kimse kalmasa, ülke bi 'kaç yüzyıl rahatlasa, kendine gelse. çünkü türkiye'ye baktığımda insanın eliyle oluşmuş soyut ve somut değerlere kıyasla -bizzat insanların kendileri de dahil- coğrafi güzelliğin ezici üstünlükle önplana çıktığını görüyorum. ülke toprak, yeşillik, mevsim, tarım, sulaklık, deniz alanları bakımından oldukça yaşanılası, çok güzel bir kara parçası. yani başdöndürücü bir zenginlik var... yazık.

  kant'ın dediği gibi, insanlığın yamuk tahtasından düzgün hiçbir şey yapılamıyor. üretemiyorsun, üretecek kalifiye insan yetiştirmiyorsun; ekonomiyi ve kendi eş-dost çevrenin ekonomisini canlı tutmak için gölgesini satamadığın her şeyi katlediyorsun.
 • izlerken buna bile "montaj" diyebilecek bir kitlenin varligindan suphe etmemi saglayan ulvi calisma. ozellikle ishak pasa sarayi'nin halini savunmak icin bir bahane bulacak sunger boblar kesin cikacaktir; cunku tam o kisimda islam alemine ve muslumanlara yonelik leziz ha$lamalar soz konusu. eloglunun 1 bilemedin en kotu 2 gunde doldurup tasiracagi nitelikte bir girisimin 7 gunde 22 destekciden destek gorebilmis olmasi da vatan millet adina utanc verici bir tablo.