şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kötü bir şaka gibi ama maalesef vialand avm'nin yeni ismi*.
 • (bkz: vialand)
 • geçen akşam eve giderken gördüğüm bir isim. vialand yazısının olmadığını görünce, istanbul yazmaya çalışmışlar herhalde dedim ama böyle bir şey koymuşlar.

  artık dolmuşların üstündeki tatlis vielend kelimesini göremeyeceğim sanırım.
 • ısfanbul eğlence ve yaşam merkezi.
 • bu kadar kulak tirmalayan, kotu bir ismi cok mu aradilar acaba ? vialand hic olmazsa kulaga daha uluslararasi geliyordu, isfanbul nedir yav?
 • ekşi sözlükte reklamını gördüğüm, eski vialand.

  ayrıca

  (bkz: isfanbul holiday home)
 • yalan değil; bayramda herkes tatile çıksın, sokaklar bomboş olsun istiyorum. toplu taşıma şöyle ferah ferah olsa da gezsek falan. kısacası nefes alsa istanbul biraz.
 • herhalde el değiştirdi de ondan adını değiştirmişler vialand tema park'ın..

  isfunbul diye yazsalarmış bari..
 • bugün gittiğim ve isminin değiştiğini gördüğüm temapark. şunu direkt söylim daha önce 3-4 defa gitmiştim. bir daha da gitmem. internet sitesinde çalışmayan ünitelerin belirtilmemesi büyük saçmalık. gidiyorsun diyorlar ki çılgın nehir ve 360 üniteler çalışmıyor. la ben ankaradan geldim sivastan geldim erzurumdan geldim. bana internet sitesi üzerinden bilgi versen onların çalışacağı zaman gelirim. ayrıca içeride vr zamazingoları var bana verilen gözlük çalışmadı 10 dakika mal mal durdum. velhasıl daha önce gitmemiş varsa mutlaka telefonla çalışmayan ünite var mı diye sorsun o gün. vialand zamanı giden ve tekrar gitmek isteyen varsa da lütfen bu fikrinden vazgeçsin.
 • vialand döneminde gittiğim ancak şimdilerde çeşit çeşit çakallık peşindeki tema park.

  internet sitelerinde "ramazan kampanyası! 1 bilet alana 1 bilet bedava" şeklinde heyecan verici bir kampanya duyurup, açık açık bu kampanyanın sadece gişede geçerli olduğunu yazmayan bir işletme burası. siteden online bilet alırken 65tl ödüyorsunuz. iki kişi toplamda 130tl gibi bir fiyata geliyor. gişede ise fiyat 139 tl. yani online bilet almakla, gişede almak arasında bir fark bulunmayan bir "1 bilet alana 1 bilet bedava" kampanyası yapmışlar.

  kampanya koşullarına sıkıştırdıkları "kampanya sadece gişede geçerlidir" notu ile gişede biletin fiyatının ne kadar olduğunu belirtmedikleri internet sitesi yüzünden acı gerçekle kapıda karşılaştık. kalabalık gittiğimiz için "neyse hadi bu seferlik verelim" diyerek girdik ki ne görelim, üstteki entry'de de belirtildiği gibi çılgın nehir ve 360 üniteleri bakımda.

  şimdi bana diyebilirsiniz "e kampanya koşullarına bakaydın", "e gitmeden arayaydın". arkadaşım, işletmeler çeşitli çakallıklarla kampanya yapacaklarsa, müşteri kaybetmeye mahkumdurlar. ben bir daha buraya gitmeyi düşünmüyorum, tanıdığım herkese de gitmemelerini söyleyeceğim. ayıptır bu yapılan.

  kampanya duyurusu görseline kocaman "gişede geçerlidir" yazarsın anlarım, sitene "bakımdaki ünitelerimiz" diye güncel bir kısım koyarsın, derim ki o zaman "haa sonra gidelim madem". ama sen bu hizmetleri veremiyorsan, kaybetmeye mahkumsun.

  gitmeyin.