• tek seferlik gidilip deneyimlenmesi yeterli eğlence parkı. 2019 yaz sezonu açılmış ama pek çok ünite halen açılmamış.
    pek çok kişi bahsetmiş zaten, en heyecanlı olan nefeskesen denilen tren. korkunç olmasına korkunç ama neyse ki kısa sürüyor. kalp krizi eşiğindeyken iniyorsunuz.
    viking denilen nehirde bot turunda bir miktar ıslanabiliyorsunuz. hızlı değil pek. sadece yokuş aşağı inerken hızlanıyor, o da çok kısa süre.
    360 ise bence en korkuncu. adrenalin sevenlerden değilseniz (ki ben değilim) kesinlikle binmeyin. mide bulantısı ve aşırı stress yüklemesi yapıyor. çok fazla döndürüyor ve çok yukarı çıkartıyor.
    adalet kulesi de eğlenceli. tam korkacakken o da bitiyor. birkaç defa binilebilir.
    bunlar dışında bir de fatih’in rüyası diye bir ünite açık. o da zaten daha çok hikaye anlatımı imiş biz girmedik.
    korku tünelleri, sanal gerçeklik ve interaktif üniteler ya hiç yok ya da henüz açılmadı.
    genel ortam düzenlemesi güzel.
    universal veya disneyland demek için birkaç milyon dolar daha yatırım gerekebilir ama türkiye şartlarında fena sayılmayacak bir eğlence mekanı.
    ha tekrar gider miyim ? sanmam
    bilet 89 tl kişi başı
    uzun sıralar var bu yüzden vip giriş almak zorunda kalıyorsunuz. o da kişi bası 80 tl.
    giriş 170 tl ye geliyor özetle.
  • eyüpsultan, yeşilpınar mahallesi'nde bulunan vialand alış-veriş merkezinin yeni adıdır. yönetimi birtakım " özel " sebeplerden el değiştirmiştir. eski yönetim isim hakkını devretmediğinden isim değişikliğine gidilmiştir.
    avantajları:
    -açık hava ve tramvay yolu mevcut olup, daralıp sıkılmadan gezilebilir.
    -marka sayısı fazladır.
    -otoparkta yer sorunu pek yaşanmaz. ayrıca açık otoparkta mevcuttur.
    -çevre yolundan özel araçla kolayca ulaşım sağlanabilir.

dezavantajlari:
    -üstü açık olması sebebiyle soğuk yağmurlu havalarda ıslanabilirsiniz.
    -toplu taşıma ile ulaşmak biraz zordur. yakınından şuan geçen hiçbir raylı sistem bulunmamaktadır.
  • 29 mayısta internet siteleri sıkıntılı olduğu için (ilginçtir çok sık oluyormuş) oluşmayan biletlerin iadesini gişelere başvurup iade başvurumun yapıldığını, param yatmayınca 14 haziranda arayıp mail atmamın istendiği ve sonra mailimin üzerinden 1 aya kadar sarkabileceğini söyleyen orta-alt bir eğlence merkezi, sik gibi bir müşteri hizmetleri olan mekan
  • gidecek olanların bileti internetten almasını öneririm. şu an 129 tl fiyatı, eğer yerinden alırsanız 250 tl ve üstüne arap turistlerin ağırlıkta olduğu gişede sıra beklemesi de cabası. öncelikle fiyatına değer, zaten sosyalleşme adına dışarıda 4 bira içseniz kafadan 120 lira hesap geliyor, en azından burada gideceğiniz 4-5 aktivite ile hayatınıza renk katıyorsunuz. nefeskesen, adı gibi inanılmaz bir adrenalin yaşatıyor size. 40 saniye sürüyor ama inanın o kısa süre bile, çok adrenalin bağımlısı değilseniz, fazlasıyla yetiyor, en azından bana yetti. aynı şekilde adalet kulesi de öyle, alibeyköye tepeden bakıp 1 sefer düşmek bile bünyeyi fena sarsıyor, diğer roller coaster, nefeskesene göre biraz daha yavaş gibi gözükse de aldanmayın, o da gayet hızlı iniş çıkış ve keskin virajlarla size adrenalini yaşatıyor. viking parkurunda bu sefer ki hızlı inişler hafif ıslanma ile bitiyor. sigara içen biri olarak, içeride sigara yasağı olması ve belli alanlarda sigara içme alanlarının olmasını takdirle karşıladım. turistlerin çok olması ve genç çalışan kitleside olumlu bir katkı sağlıyor. gerici ya da yobaz diye düşünülmesin, evrime inanan biriyim ama nedense gençlerin istisnasız tam kalça bitimi hizasında şortla gezmeleri biraz garip geldi. merve en kısa olan şortunu kap gel isfanbula gidelim şeklinde bir gelenekmi var anlamadım. sahil kenarı ya da plaj da yok yakınlarda. neyse eski vialand da hep bir parkur arızalı olurdu ama şansımıza herşey çalışıyordu. zaten yaşanan adrenalinden ve heyecandan eve gittiğinizde kendinizi boşta hissedeceksiniz.ki bu hissi taa yıllar evvel rahmetli inönü stadında, sonisphere festivali ardında yaşamıştım. her nekadar özellikle nefeskesen, binerken ayaklar ters gidip moonwalker yapsanızda, bitince lan bir daha mı binsek diye düşünmeden edemiyorsunuz. gerilmekten sırtınız bir iki gün ağrıyabilir, benim ağrım geçmedi hala, o yüzden oturuş pozisyonunuza da dikkat edin.
  • yeni gittim. ama 3 sene önce gittiğimde ortam daha güzeldi. şimdi fiyatından ötürü (130 tl online alırsan bileti, yoksa 260 tl kapıda) içeride neredeyse türk yok, hepsi arap!
    parkın ortasında bayraklarını açıp bağıran araplar, önünüzde 1 arap varken 20 arkadaşını araya sokan manyaklar, aynı şeye bindiyseniz onların sesinden kendi sesinizi duyamadığınız anlar çok yaşayacak ve göreceksiniz.

bence çok fazla olmuş bu giriş ücreti. bu kadar arapların parkta seviliyor olması da 1 arap=2 türk ediyor olması. çünkü onlara direkt 260 tl bilet...
    doğal olarak türk yerine yabancı turistler daha bir çekici geliyor.

kınıyorum.
  • isfaaaaaanbuuuuul iiiisssfaaanbuuulll

sacmasapan bir tanitim sarkisini tüm gün hoparlorlerden vererek subliminal mi yapmaya çalışıyorlar bilmiyorum ama kulaksiz dolasmak iskenceye dönüşmüş durumda

edit: artık çalmıyor bu saçmalık. belki burayı okudularsa teşekkür ediyorum
  • ortaklarından birisinin değişmesi sebebiyle isim değişikliği yapılmış, ulaşımın oldukça meşakkatli olduğu avm.
  • 2 adet günlük biletimi devretmek istediğim eğlence parkıdır.
  • açılışı tam bir rezillik olmuştur.bilgilendirme amaçlı bahsedelim.

açılışa özel bilet fiyatı 100 tl diyerek instagramdan yayın yaptılar. biz de aldık.

fast pass (hızlı geçiş) almak istenirse de 150 tl ödemek gerekiyormuş. parkın içine girince öğrendik.

öncelikle içerideki insan dağılımından bahsetmek istiyorum. %50 den fazlası arap. çarşaflısından peçelisine, grup halinde adamlardan çoluk çocuğa her çeşit arap görebilirsiniz. üç beş avrupalı turist, kalanı türk.

o kadar rezil bir idaresi vardı ki kelimeler yetmez. düşünün ki; yaklaşık 200-300 kişi, metrekare başına 5 kişi şeklinde, üniteleri kullanmak için üstü kapalı alanlarda sıra bekliyorsunuz. mesafe sıfır.. ama! üniteye bineceğinizde yarı kapasiteyle çalıştırıyorlar. inanın ünitede koltuklar arası mesafe, sırada beklediğimiz mesafenin 3 katı filandır. bu da haliyle uzayan sıralar, 3-4 saatlere kadar dayanan bekleme sürelerine denk geliyor.

bu durumda aklımda 2 soru var:

1- sosyal mesafeyi umursayan birinin lunaparkta ne işi olur??
    2- madem maske mesafe bu denli önemliydi. niçin sırada herkes sıkış sıkış maskesiz beklerken kimsenin umru değildi??!! bu nasıl iki yüzlülük.

neyse gelelim bizim deneyimimize

ilk olarak nefeskesen isimli roller coaster için tam 2.5 saat bekledik. 30 saniye sürdüğünü söylememe gerek yok sanırım.

madem öyle fast pass alalım dedik o da mantıklı gelmedi. çünkü oyuncakların bazılarını kaldırmışlar bazısı da açık değil. yani alsan da çok fazla binecek bir şey bulamıyorsun. vaktin olsa bile yetişkin olarak binebileceğin 5 adet ünite açık. daha önemlisi fast pass alan sayısı o kadar çoktu ki hepsi sıra beklemek zorunda kaldı. bizim 1. 5 saat beklediğimizi onlar da 35 40 dk beklediler. 250 tl nin karşılığı bu olmamalı.

daha sonradan belki sıra azalmıştır tekrar binelim diye gittiğimizde nefeskesen için ortalama bekleme süresi 4 saate çıkmıştı ve içerisi tam kapasite doluydu.

viking isimli su botlu ünitede ise, başlarda sıra hızlı ilerlemesine rağmen, arıza nedeniyle işlem durdu. zaten herkes bir süre beklemiş. arızadan sebep fazladan bekledikten sonra adamın biri olay çıkardı. " yapacaksanız yapın, yapmayacaksanız boşuna bekletmeyin, paramızı geri verin " diye çalışanları azarladı. herkes alkış tuttu falan. bi o kadar daha bekledik toplamda 2 saati buldu sanıyorum. binebildik. parkın en güzel ünitesi buydu sanırım.

sonrasında başka bir hızlı tren daha var maceraperest. onun için 1.5 - 2 saat bekledik. fast pass te bekleyen araplar 10 kişi binebilmek için olay çıkardı. görevliler 6 şar kişi alınacağını söyledi asla ikna olmadılar yaklaşık 15 dk vaktimizi aldılar. bir de görgüsüz arapların kavgasını çektik orada yani. sonunda 6 kişi girmek zorunda kaldılar. bunun da 1 dakika sürdüğünü belirtmek isterim.

sıralardan birinde önümüzdeki tc vatandaşı bir arap turiste sıra ilerlediği halde 1 adım daha ilerlemediği için bağırdı olay çıkardı. az kalsın dövecekti önündekini. adamı sıradan çıkarıp fast pass tarafına aldılar. ama normalde sırası geleceği zaman bindirdiler. yani herkes sıra beklemekten aşırı gergindi. kimsenin güle oynaya eğlendiğini görmedim.

adalet kulesindeki sıra o kadar uzundu ki kapıdan sorduk en az 2 saat dediler. direkt vazgeçtik. hem kısa sürüyor, hem de favorim değil açıkçası.

dönen salıncak ve king kong için de yaklaşık 20 dakika bekledik. bunlar da mahalle kenarı lunaparklarında olan oyuncaklar. bunlar için taaa eyüpe gelmenize gerek yok.

fatihin rüyasına yeğenim girmek istemediğini söyledi. zaten kapalı alanda ve aşırı kalabalıktı. kim bilir sıra ne zaman gelirdi.

çılgın nehir açık değil., jetski açık değil. çarpışan araba görmedim. belki küçük çocukların olduğu taraftaydı bilemiyorum. 360 ı kaldırmışlar. atlı karınca, kahraman itfayeciler, cesur sürücüler gibi 6 yaş altı çocuklara hitap eden oyuncaklar çalışıyordu.

bir daha gider miyim? pek sanmam!!
  • viking'li kayık bayağı eğlenceli. tam bayırdan aşağı inerken havada yaşadığınız kısa kalp spazmı hissini ve suya daldığınızda bu yaz sıcağında ıslanıp serinlemeyi seviyoruz.

jetski de güzel olmuş. direksiyonu tam sol yapıp makineye yapışıp bîraktığınızda sizi dışarı savuruyor.

maceraperest orta seviye aksiyon, nefeskesen ise tam bir canavar. ıki defa bindim ikincisinde full gozum kapaliydi. adamlar zaten iyice kalp krizi gecirelim diye tepeye koymus bi de.

cocuklar en cok maceraci cocuklar mi ne kayikli geziyi sevdiler. kayikla olmasi guzel ve ulkelerdeki farkli gelenekleri guzel detaylarla suslemisler. buna sanirim 4 defa binildi.

ama millet istanbulu terk ettiginde gidilmeli, fast pass mutlaka alinmali ve gitmeden hangi cihazlar calisiyor calismiyor teyit edilmeli.
hesabın var mı? giriş yap