şükela:  tümü | bugün soru sor
 • israil'in gazze'de yaptığı katliam, ankara kızılay'da yapılan bir eylemle protesto edilirken boyun eğmeyenlerin, ankara halkının ve komünistlerin attığı slogan.

  ırak ve suriye'de emperyalizm destekli işid ve öso'yu hatırlatan slogan.

  "gazze’yi dünyanın en büyük açık cezaevine çeviren, son 5 yılda üçüncü kez gazzelileri çoluk çocuk demeden katletmeye girişen israil’in her eylemi, filistinlilerin işgal altında ve sürgünde geçirdiği her gün, insanlığımızdan çok şey eksiltmektedir.

  siyonizm, emperyalizmin desteğiyle insanlığı bitirebileceğini varsaymaktadır. ortadoğu’da siyasi dengelerin elverdiği her durumda filistin’e saldıran israil, bu cüreti başta washington olmak üzere emperyalist merkezlerden almaktadır.

  “arap baharı” adı altında güçlendirilen, silahlandırılan ve halkların üzerine salınan şeriatçı çetelerin eylemleriyle siyonizmin filistin’e yönelik saldırıları arasında doğrudan bir ilişki bulunmaktadır. suriye’de şeriatçı çeteleri destekleyen, suriye topraklarına sayısız saldırı gerçekleştiren israil ordusu, gazze’de giriştiği katliama bu kez islamcı hamas’ı bahane etmektedir.

  ırak’ta ve suriye’de cihatçı grupların döktüğü kan, aynı zamanda israil askerleri tarafından gazze’de öldürülen her çocuğun, her kadının kanıdır. her ikisinin de topu, tüfeği aynı merkezlerden gelmektedir. bu katliamlara girişme cüreti, aynı merkezlerin desteğiyle ortaya çıkmaktadır."

  http://haber.sol.org.tr/…lniz-degildir-haberi-94931
 • ortadoğu'yu terör yuvası haline getirmeye çalışan abd, israil ve nato'ya karşı çıkanların sloganı.

  emperyalizme, siyonizme, gericiliğe karşı filistin halkıyla dayanışma eylemi gerçekleştiren komünistlerin iddiası.

  https://www.youtube.com/watch?v=wshb6k3gpd4
 • işgal ettikleri bölgede asimile edildikleri zaman.
 • ahaha hevallerin yeni mottosu sanırım.

  operasyon başlar: burası vietnam olacak size
  operasyon ilerler: rusya bizi sattı
  operasyon ilerler: where is the us air force mg
  operasyon biter: işgalciler her zaman kaybeder :(
 • tarih okumamış mal beyanı.

  işgal ve fetih aynı olayın; iki farklı isimlendirilmesidir. (romantizm yapmayın kalp kırarım. işgal mağlup ağzı, fetih galip içindir.)

  örneğin; britanya imparatorluğu hindistan işgalinde ne kaybetti? portekizliler angola'da ne kaybetti? romalılar galya'da ya da kartaca'da ne kaybetti?
 • (bkz: ağlama heval)
 • kaybettilerde zaten .once el bab simdi afrin kendilerine ait olmayan topraklari emparyalizmle isbirligi yaparak isgal etmislerdide
 • doğru politikalarla hiçbir zaman kaybetmez. bkz. britanya. adamlar kazandıkları bir savaştan sonra tüm sömürgelerinden çekildiler ama onlarla ticarî ve diplomatik bağları, senin hakkari'nin bir köyünde yaşayan vatandaşınla olan bağından kat be kat kuvvetli, adam eski sömürgesinin lider takımını kendi üniversitesinde bedava okutup sonra orayı yönetmesi için ülkesine geri gönderiyor.