şükela:  tümü | bugün
 • dunya bari$ina sifir katki saglayacak yorucu bir i$i anlamsiz sebeplerden (genelde can sikintisi) yapmaya u$enmemek..
 • sana ne yarraaam tepkileri ile tedavi edilebilir hastaliktir. ama bu ilacin ehil ellerde kullanilmasi elzemdir. gerekli gereksiz kullanilmamalidir.
 • bir koşuşturma bir karmaşa" büyükşehirde yaşıyoruz modern dünyayı takip ediyoruz trendler var hepsi başucumuzda" demenin bir şekli .. heidegger'in işgüzarlıkdediğinden belki de.. ya da jean dubuffefnin aynı adlı tablosundaki müthiş tasvir.. ne dersinizpsişik aygıt da mı böyle çalışıyor acaba?
 • talep edilmemiş ve -iyi niyet yaftasının sağladığı koruma sayesinde- hemen her zaman gereksiz sorun ile sonuçlanan çabaların ortak ismi.
 • cumartesi saat 10'da iş başı yaptırıp, 12'de paydos demek. kimsenin çalışası yokmuş. peki bu muhteşem fikir, dün akşamdan söylense de, ben akşamdan kalma mevlevi gibi döne döne gelmesem işe! cumartesi çalışmaya karşı duyduğum büyük öfke nedeniyle, buldog gibi oturmasam! en azından sabah mesaj atılsa da, ben polar battaniyeme "hoşçakal bebişim" diye veda etmeyip, öğlene kadar uyusam!

  şimdi geldim ofise, ve geri dönmek istemiyorum. yerleştim, kahvemi koydum, iddaa bültenini açtım. akşama kadar maç takibi yapan ümit aktan gibi oturacak, "eskişehir'den gol haberi var" deyip ofisi çınlatacaktım. tutturduğum kuponların sonucunda, artık bir rituel haline gelen haka dansımı patrona doğru yapacaktım. şimdi patron kaçtı gitti, biraz logo büyütüp gideceğim ben de. bu koduğumun logolarının hazır büyütülmüşü yok mu acaba?

  "insana iyilik yaramıyor amanaski" dediğini duyar gibiyim yattara. tamam cumartesi erkenden azad edilmek güzel de, enerjim yok. ama fotoğraf çekmek için kıta değiştirmek olabilir bak. hava grimsi turuncu. bu da ışık kaynağının önüne çekilen polarize filtre etkisi yapar, homojenlik sağlar. yer yer yırtıklardan, turuncu ışık çıkar, ve kıyıları aydınlatır. canon'um uzun zamandır çıkma teklif ediyordu; bugün olabilir bu evet. sözlük moronu gibi olmaya başlamıştım zaten, tanım yapacağım diye sol tarafıma inme indi dün gece.

  başlıktan bağımsız dört tekerlekte süspansiyon, götümü kaldırırsam muhteşem bir istanbul panoraması çeker, eksibitiona'a yüklerim. am biti kaynıyor zaten orası da, kız fotoğrafının altında iki bin tane yorum mu olur lan? fotokritikleşmiş ortalık. "klişelerle dalga geçmenin klişeleşmesi" mefhumunun yaşayan en büyük veritabanı olacak. burcucum sikinden yeni kurtulmuşken, şimdi de, kız fotoğrafından ekmek çıkarmaca başladı. ambition. beğenmiyorsan girme karşim!!! zorla mı? biz bundan eğleniyoruz!!! elitist sol beyaz beşamel köy kuzu gibi davranmaya gerek yok!!!

  neyse, hafiften büyüteyim şu logosunu da. yoksa topuklarımdan vururlar, malum imparatora iş yapıyoruz. pezevenklerin eline verir, oradan kurtarır şovuna çıkarır. en güzel entrylerimi okurken, arkadan çiküfte fırlatır kafama. birden herkes ağlamaya başlar, ben gülersem stüdyodan kovar.

  serbest stilde yazdığım bir entrynin de sonuna geldik. yayınımız eşşeğin sikinin attığı inanılmaz gollerle, bitmek bilmeyen düşük zekalı futbol gündemiyle devam edecek.
 • 7 buyuk gunahtan 8.si.
 • sahip kişiyi iticilikte zirveye taşıyan özellik.
 • dünyaları ben yarattım havasında olup, hiç bir sikten çakmayan adamların kendini çalışıyor gibi gösterme amacıyla bolca yaptığı şeydir. işe katkı sağlamadıkları gibi bir de çomak sokarlar. siz de bu adamların arkasını toplamaya çalışırsınız.

  (bkz: işgüzar)
 • türkiye cumhuriyeti'nin ve türk insanının başındaki en büyük beladır.
 • köpük sabunu akıl edip üreten kişinin yaptığıdır.
  sabunu elde köpürtmek gayet basit ve eğlenceli bir eylemken, aklı fikri fazla gelen adamın biri köpürtülmüş halde bunu piyasaya sürer.
  yine işgüzar yöneticili avm'ler de alır bunu kullanır,hiç gerek yokken devamlılığını sağlar.
  bir de sensörlü musluk koyar işin içine ki elleri yıkamak iyice işkence haline gelsin!