şükela:  tümü | bugün
 • rahmetli üzeyir garih'in ortağı.
 • itü'deki üzeyir garih'i anma töreninde yanlışlıkla öldü ilan edilen ortak
 • isveççeyi 5 ayda kasetlerden öğrenen işadamı
 • "ister genç olun ister yasli yasinizla barisik degilseniz ihtiyarsiniz
  demektir. cok genç ölen yaslilar oldugu gibi ihtiyar doganlar da vardir.
  üniversitelerimizde yaptigim söylesilerde bana en çok para hakkinda soru sorulur. herhalde is adami oldugum için. ben, ''paranin iki kisiligi vardir'' derim. birincisi para bir degis tokus aracidir. para verip yiyecek, giyecek, ev, bark, hatta saglik satin alabilirsiniz. ikincisi ile gelecek korkusunu yenersiniz.
  ''yasliligimda çaresiz, muhtaç, perisan kalmam çünkü kötü gün parami bir kenara ayirdim dersiniz. ama para ötesi, para-üstü bir konu daha vardir bunu parayla satin alamazsiniz. bunun adi zevk ve keyiftir. zevk almak, keyif duymak ancak kültür ile
  mümkündür. resimden zevk almak için sergiler bedava, müzik, kaset ve diskler üç otuz para. ayrica konserler de pahali degil. tiyatrolar hamburger fiyatina... ask ve sevgi zaten bedelsiz. günesin batisindan , denizin hisirtisindan ya da bir satranç oyunundan zevk alabiliyorsaniz günesi kaç paraya batirabilirsiniz? denizi hisirdatmanin fiyati nedir? kalenizle bedavaya sah
  çekebilirsiniz.yasliliginiz için biriktireceginiz kötü gün parasi kadar
  belki ondan da önemli olan bu zevkler ve mutluluklardir. bunlara sahip olmak ancak kültürle mümkündür. para kazanmaya emek verdiginiz kadar kültür edinmeye de emek verin.yaslilar ölüme daha yakin derler. ama ölüm nüfus kagidi sormuyor.
  simdiki tutkulu projem, bir ceviz ormani yetistirmek. fidanlari dikmeye basladim bile. ceviz fidani 8 yil sonra agaç olup ceviz verirmis. simdi 76 yasindayim yani 84 yasimda ceviz kiracagim. bu kez kendi cevizlerimi..." demis insan.
 • bir dönem atilla kıyat ile birlikte ntv de ne yapmalı adlı programı yapmış iş adamı
 • bir donem guney afrika cumhuriyetinin fahri konsoloslugunu yapmis birisi, hala yapiyor da olabilir, baska kim yapacak.
 • kişisel kütüphanesindeki karl marx kitapları önünde fotoğraf çektirmekten pek hoşlanan; katıldığı her davette,verdiği her röportajda "ne kadar kültürlü ve sıradışıyım öyle değil mi? diye basbas bağıran, liberal köşe yazarlarının pek bayıldığı sermayedar. "biz patronlar öyle paradan başka bir şey düşünmeyen, iğrenç insanlar değiliz. biz de kitap okuyoruz,müzik dinliyoruz ayrıca çok demokratız" edebiyatının baş temsilcilerinden. kendisine çizdiği "entelektüel işadamı" imajı kanımca çok başarısızdır.
 • bu topraklarda boyle bir isadami da var diye dusunup mutlu olmami saglayan kisidir kendisi...
 • üzeyir garih'in ölümü sonrası sürekli göz önünde bulunduğu günleri ağır ağır terk etmiş; hatta sözlükten de fark edileceği üzere göz önünde olmamaya itinayla dikkat etmeye başlamış iş adamı... 2000'lerin başında gösterdiği hareketliliği sonrası, üzeyir garih ve kendisi ile ilgili üretilmiş komplo teorilerini bir kenara atmak için fazla kenara çekilmiş durumda...
 • bu haftaki alman spiegel dergisinde recep tayyip erdogan icin, en iyi ögrencim/ciragim diyen, yine rte icin tsk'nin gücünü zayiflatmak adina avrupa birligine yanas tavsiyemi uyguluyor vs aciklamalar yapan sahis. hadi bizim medyayi gectim, istihbaratci abilerim, okuduk insallah hep beraber.