şükela:  tümü | bugün soru sor
 • odtü metalurji'nin efsane termodinamik hocası, iyi insan kötü hocadır kendisi.
  dersi word programından anlatır. ders notlarını okuyunca sanki bir şey öğrenebilirmişiz gibi dersi anlatmadan asla notları vermez. bir iki nüktesi:
  "törmodaynamikıli you can not solve this problem"
  ikinci midtermlerde curve geleneksel olarak 20-25 bandında çıkar ve sonavdan sonraki ilk ders:
  " the questions in the exam were very easy and straightforward, one can easily solve these problems"
  tabi bir de ikinci sorunun altına grafik kağıdı koyup bizi ters köşeye yatırması vardır ki ne söylesek azdır. meğer 3. soru grafikle çözülecekmiş.
  her şeye rağmen ders kitabında yaptığı çalışmaları görünce saygı duymaktan başka bişey elden gelmiyo
 • inanilmaz iyi bir insan... ogrenciyken baktiginizda bir isinize yaramayacagini dusundugunu bir basbelasi ders* yuzunden hep kotulenir ancak yasiniz biraz ilerleyip akla karayi secince kendisinin aslinda bu dersi vermekten ogrencinin ilgisizligi ve lakayitligi yuzunden sogudugunu gorursunuz... kendisinden advanced chemical metallurgy alanlarda ise "ah ne essekmisim 2. sinifta yeterince yararlanamamisim" havasi olusur...
 • tonton dedelere benzeyen akademisyen. kendisi iyidir, hoştur, bilgisini sorgulamak çarpılmaya sebep olur fakat başlığına 2006 yılında girilmiş ilk entry'de bile dersi word'ten anlattığı yazmakta. o zamanların üstünden geçmiş 12 yıl. mevzu hala aynı, değişmedi. he tek değişen şey, word'ün altında yazan dil eskiden fransızca mıydı neydi. şimdi ingilizce olmuş...

  not: en arka sıralara oturmayın derste. kendisi orayı loca olarak tanımlamakta ve oturanları rencide etmekte. aman dikkat.