şükela:  tümü | bugün
  • fındık ve sütün birbiri ardına tüketilmesi ile gerçekleşen efsanevi reaksiyon. işimi bitirip altıma baktığımda tablo gerçekten inanılmazdı. kendimi kahve falı bakan teyzeler gibi hissettim lan. *

dağları, ovaları 3d formatta öyle güzel sergilemişim ki dayanamadım bir süre seyrettim. hayal gücünüzü biraz zorlarsanız bir köy hayatı çıkıyor ortaya. dikkatli bakınca meşe ağacanın gölgesine oturmuş bir çoban ve etraftaki koyun sürüsü de gözden kaçmayacak bir ayrıntı. eserime henüz bir isim vermedim ama lirik bir çalışmaydı yaptığım orası kesin.
  • (bkz: diyare)
  • kişiye, rahat rahat huzur içinde osurmayı özletir yemin ediyorum.
  • insana kabız olduğu günleri hüzünle hatırlatan lanet olası durum.

(bkz: lanet olsun sana rotavirus)
  • son günlerde iş arkadaşlarımın bir bir ortadan kaybolmasına yol açan halet-i amel. etrafıma 'falanca bey, filanca hanım nerde?' diye sorduğumda aldığım cevap hepsinin "meşgul" olduğu yönünde... insan da alınıyor arkadaşım! 'bi' tek onlar mı çalışıyor laaeeeyn' diyecek gibi oluyorsun sonra gerçeği öğrenince böyle bıyık altından gülerken vah vah çekesin geliyor. hoş değil tabii.

yalnız tuvalet kapısına personel giriş sistemi yapsan o yoğun tempoya fazla mesai yazmamak cidden ayıp olur. o azim, o heyecan, o koşuşturma... yine de evlerden ırak.*

(bkz: mide gribi)
  • toplumumuzda bir yemeği,içeceği fazla tüketmek sonucunda yaşanılan durum olduğu düşünülmektedir.

yoksa 23 yaşını geçmiş, üniversite bitirmiş; iyi bir iş yerinde, iyi bir görevde çalışan bir insanın "hacı ben ishal olmuşum ya" cümlesini "dün 31'i fazla kaçırdım herhalde" * şeklinde tamamlamasın başka mantıklı izahatı yoktur.

(bkz: fazla 31 çekmekten ishal olmak)