şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayni iki gun icerine iki grup projesi ve de prezentasyonu, bir erkene alinmis finali ve montajiyla ilgilenmesi gereken, okulda gosterilecek bir kisa filmi olan universite ogrencisi *
 • galatasaray üniversitesi öğrencileri
 • "madem bu kadar isin var, neden oyalaniyosun eksi sozlukte" sorusu bu tur ogrencilerin aklina gelebilir, ama onlar cevaplamayi bilirler *
 • okurken part time calisan ogrenci modeli. bilgisayar muhendisligi ogrencilerinin buyuk bir yuzdesi.
 • hayatının en verimli yaşını, belkide en çok kültürel ve sosyal alt yapıyı kazanacağı rahat kafaya sahip olduğu döneminde kendini harcayan öğrencidir.

  üniversite gibi beyninin cilalanması gerektiği yerde kafasını deve kuşu gibi kuma gömüp akan hayata geçen günlerine aldırış etmeden sanki kapısına savaş dayanmış üçüncü sınıf ülkeler gibi günü kurtarma çabasındadır ne yazık ki.

  yaptığının yanlış olduğunu bu yaşında anlamayacak elbette üniversite hayatıyla biten o özgür yaşamı iş hayatında monarşinin ve burjuvazinin altında ezildiğin de anlayacak.
  hadi kendi işini kurdu diyelim!
  işini bırakıp nereye gidebilecek döndüğünde işi ortada kalacak mı?
  üniversite okuyanlar okuldan sonra hayata başlar
  okuldan sonra hayata verebilecek bir şeyi yoksa kusura bakmasın bunalımların ve depresyonların tecavüzüne uğrarsa hiç de zoruna gitmesin.

  şimdi kimse lütfen yanlış anlayıp benim genç yaşınızı kötü gecelere alkole tek gecelik naylon aşklara vs, özendirip önerdiğimi sanmasın.
  demek istediğim "reşit" bir öğrencisiniz dünyanın bir ucuna öğrenci kimliğinizi göstererek gezebilirsiniz. siz öğrencisiniz ayrıcalıklısınız kimse sizi hiç bir konuda yargılamaz yadırgamaz çıkın gezin dolaşın çok okuyarak her zaman öğrenilmez gezmeniz gerekir.
  zira okuldan sonraki hayatınızda bunu başaramıyacaksınız.