şükela:  tümü | bugün soru sor
  • var böyle angutlar.

mesai arkadaşının veznesindeki işe burnunu sokup hallolacak işe köstek olmaya çalışan türleri oluyor bir de bazen bunların. bu sabah gittiğim yerde müdür bana öğrenci kimliğin işimizi görür dedi bir iş için. derken gittim vezneye zar zor işimi halledicem derken baktım pezevengin teki kıçını yaydığı yerden 'öyle olmaz fotoğraflı soğuk mühürlü öğrenci belgesi olucak o' diyerekten yırtık dondan fırlar gibi müdahale etmeye kalkıştı. allahtan benim işi halleden eleman onun söylediğini çok umursamadı çünkü müdürle konuştum sıkıntı olmadığını söyledim. iyi güzel. ama ya adam kabul etmeseydi? sonra insanlar neden beni rencide etmeye çalışıyor neden devlet memurlarına dil uzatıyor neden şöyle neden böyle. e be nöronlarına sıçtığımın salağı öğrenciyim ki kartım var dimi? hem elimde öğrenci belgemi de getirmişim. sırf fotoğraf yok diye böyle mala bağlamanın lüzumu ne şimdi? kaldı ki soğuk mühürlü fotoğraflı bildiğin doğru düzgün kart işte. hem senden yetkili biri olur demiş onay vermiş sana ne oluyor lan?

böyle işi yokuşa sürmeye çalışan bilmişlik taslayan amele sümükleri oluyor bazen. denk geldiğinde şansını zorluyorsa alıcan duvara yapıştırıcan görecek ebesininkini.
  • rüşvet istiyordur.
  • devletin her yerine çöreklenmiş yaratıktır. bu ülkenin ilerlemesinin önündeki en büyük engellerden biridir. düşünün bir yatırım yapacaksınız 3 5 kişi bile olsa istihdam sağlayacaksınız; sik kırığı bir memur yüzüne işiniz uzuyor. bu tipler asla çözümcü de değildir. varsa yoksa taş koyma derdindeler.

bir zaman bunlardan birinin hatası 1 sene kaybıma neden oldu. sorumluya bir bok olmuyor. bir uyarı cezası ile yırtıyor. yeni seçilecek iktidardan beklentim bir kere bu 657 değişsin ağa. bu tipler işlerini yapmayınca siktir edilip atılsın. bir kere kapağı devlete atınca kurtul! oh ne ala memleket!

not: kamu.