şükela:  tümü | bugün
 • ışid'in sürekli yanlış yazımı. işit diyen bile var.
 • turkiyedeki bu yasanan kaos olaylarindan yani tum bunlardan en çok çıkarı elde edecek olan taraf ışid. ışid türkiye'yi suriye'deki savaşa daha fazla dahil olma konusunda ikinci kez düşünmeye zorluyor. diğer taraftan da türkiye ile kürtler arasındaki çatışmayı alevlendirerek, sahadaki en zorlu düşmanı olan kürtlerin dikkatini dağıtmaya çalışıyor. iki düşmanını karşı karşıya getirerek bir taşla iki kuş vurmuş oluyor.
 • goruldugu uzere, bazi eksisozluk yazarlarinca ışid ile karistirilan gercekte var olmayan orgut.
 • izlanda ve şeyseller islam devletinin kısaltması.
 • bir proje
 • (bkz: ben aslında yoğum)

  15 ekim 2016 dabık operasyonu ile aslında işid, isis, deaş, daeş'in adı her ne sikimse tam bir balon olduğu ortaya çıktı. osmanlı devletinin memluklere son verecek ilk darbeyi vurduğu dabık (bkz: mercidabık) denilen bölgede işid'in en seçkin militanlarından oluşan adına "hilafet ordusu" denilen 1200 cihadist militanı bulunuyor (deniyordu).
  öyle ki, bir hadiste ismi zikredildiği söylenen dabık, işid taraftarlarınca "cehennem savaşının yaşanacağı, kıyamet savaşının başlayacağı, istanbul'un gerçek fethinin gerçekleşeceği" gibi mitlerle işid'in büyük kutsiyet atfettiği bir yer.
  bütün sapkın ideolojisini bu tevatürün üzerine inşa eden işid, tsk dabık'a girdiğinde 1200 kişilik o çok özel seçkin militan birliği arkasına bakmadan tüyüyor. sonra da işid lideri ebubekir bağdadi "beklediğimiz büyük dabık savaşı bu değil" diye kıvırmaya başlıyor. tsk'nın bu operasyonu, işid diye bir organizasyonun varlığını sorgulatması açısından son derece önemli.
 • memleketin birinde işid'li cihatçı teslim olmak için polis merkezine gitmiş ve
  girişteki görevliye:
  -ben bir canlı bombayım ve teslim olmak istiyorum.
  demiş. görevli:
  - hangi örgüte mensupsun?
  - işid
  - o zaman ikinci kat, 37 numaralı odaya gideceksin.
  canlı bomba ikinci kattaki odaya gitmiş ve odanın kapısını çalmış ve odadaki görevliye
  - ben işid'e mensup bir canlı bombayım ve teslim olmak istiyorum
  görevli gayet sakin bir şekilde
  - üstünde silahın var mı?
  - evet, bomba var.
  - o zaman altıncı kat 220 nolu odaya gideceksin.
  demiş ve terörist tekrar söylene söylene gitmiş ve odanın kapısını çalmış, içeri girmiş. artık bunalmış bir şekilde
  - ben işid'e mensup canlı bombayım ve teslim olmak istiyorum.
  odadaki komiser sormuş
  - herhangi özel iletişim aygıtın var mı?
  - var.
  - sana verilmiş bir vazife var mı?
  - var?
  - o zaman insanları meşgul etme de yürü git işine bak.

  edot: putin'in anlattığı fıkra, azıcık revize edilmiştir.
 • taliban, el-kaide ile başlayan sürecin yeni aktörü. 1400 senedir islam medeniyetinde olmayan şeyleri icat ederek bir virüs gibi islam’ı içeriden yıkmaya çalışan bir örgüt. ne hikmetse yeni dünya düzeni söylemlerinin başladığı yıllar ile birlikte bu örgütler ortaya çıkmıştır. ne sokakta, ne islamcı kesimde hiçbir karşılığı olmamasına rağmen milyar dolarca sermayeli dev birer terör şirketleri haline dönüşmüşlerdir. 2011 yılında suriye rejimi yıkılmak üzereyken ortaya çıkıp tüm dünyanın desteğini almış suriyeli muhalifleri arkadan vurmuşlardır. esad rejimi ile hiç savaşmazlar fakat diğer muhalif gruplara son derece acımasız olabiliyorlar. yöneticilerinin büyük devlet tarafından beslendiği çok açık fakat en alt kademelerdeki militanlarının bu örgütün parasal ve teorik büyüsüne kapılmış aptallar olduğunu düşünüyorum.
 • 21. yüzyıl emevileri.