şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ırak ve şam islam devleti) islam terör devleti
 • türk islam sentezinin bir yeni yorumu olarak (bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi/@ibisile)

  en katı-sıkı-rafine şiddeti devlet ve çağdaş kurumlar soğuk soğuk uygularlar. ışid'in sergilediği şiddet gerçekten de genel/yaygın şiddetin alt şiddetler olarak yayılımı yani türev sayılır. onlarınki hem ceberrut devleti tepesinde bulmadığındaki çıkış -bir tür bireycilik zortlaması- hem devletin ve çağdaşlığın burgaçlanan bilinçdışının bir iç veya alt şiddet olarak alacakaranlıkta karşımıza çıkıvermesi. yani zaten olanın bir fırlaklığı, bir sarhoşluğu görüngüsü. ışid bir yeniden üretilen şiddet, yoktan dürüyen şiddet değil. stanley kubrick'in en ilkel halini örtük olarak koruyan modern insan anlayışına uyuyor bir yerde. (bkz: a clockwork orange/@ibisile)

  bu ışidli veya militan radikal bireyimsi hakkında yazdıklarımın kapsayıcı, her şeyi çözücü olmasını nasıl isterdim. elimden gelmiyor ki. aklıma gelenler sadece bir yönüne dair fil algısı sağlıyor. kör topal bakınıyorum, kendi fikir-gönül kımıldatıcılarımı veya otur bok yeme deyicilerimi araştırıyorum.

  (bkz: şiddet/@ibisile)
  (bkz: manda ve himaye/@ibisile), vahhabi
 • adamlar fransa'da biri wifi ağ ismini "daesh" yaptığı için 18 yaşında bir çocuğu tutuklamışlar, biz de bildiğin ellerini kollarını sallayıp geziyorlar.
 • bu teröristlere doğrudan ya da dolaylı destek veren, bu kadar güçlenmesine göz yuman, heyecanlı gençler vesaire gibi tabirlerle yaptıkları insanlık dışı vahşeti hafifletmeye çalışan herkesin allah bin türlü belasını versin!
 • ırak şam islam devleti. ingilizce konuşulan ülkelerde isis, nece konuşulacağına karar verilemeyen ülkelerde de daeş, deaş vb adlarla bilinir.

  ırak ve suriye'ni kuzeyinde ele geçirdiği topraklarda 72 milletten şeriatçı/vahhabi militanlarla bir yönetim kuran, suudi arabistan destekli, cia tarafından yönlendirilen ve genellikle ruh hastası maymundan bozma yaratıklarla iş gören örgüt. acımasızlığı ve insanlık dışı gaddarlıktaki cinayetleriyle tanınır. bir dönem türkiye'den bazı işadamları ile petrol alışverişi içinde olduğu iddia edilmiş ancak bu işadamları ortaya çıkarılamamıştır.

  son haftalarda fırat kalkanı operasyonu kapsamında tsk ile çatışmalara girmiş, intihar eylemleri ile şehit verilmesine yol açmıştır. son olarak da iki türk askerini canlı canlı yakarak şehit ettiğine dair görüntüler internete düşmüştür.

  bünyesinde türkçe konuşan ama türk denemeyecek şerefsizlerin de olduğu bilinmektedir. önceki tc başbakanı ahmet davutoğlu'na göre öfkeli bazı müslüman gençlerden oluşmaktadır. mhp genel başkanı destek bahçeli bey'e göre de başkanlık anlaşmasına halel getirmemek için türk askerine yaptıkları fazla abartılmamalıdır !

  arap götü yalamayı devletin bekası için şart sayan bir derin siyaset de 2016 yılında mhp'ye nasip olmuştur. bunun şerefi yedi göbek sülalelerine yeter !

  (bkz: başkası adına utanmak)
 • 'allah helâk etsin tez zamanda' diye içim içim beddua ettiğim eli kanli, gaddar örgüt.
 • bu adamlar nazilerin karikatürize edilmiş halleri gibidir.
  naziler üstün ırk yaratmak için diğer herkesi vahşice öldürürken, bunlar üstün müslüman yaratmak için diğer herkesi vahşice öldürmekte*