şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hiçbir televizyon kanalında bu konudan bahsedilmez. muhalefet bile konuyu ağzına almaktan çekinir. sayın cumhurbaşkanı'mız ertesi gün "bizim milli içkimiz ayrandır" diye konuyu unutturacak açıklamalar yapar. hiçbir hükümet yetkilisi olayla ilgili açıklama yapmaz. internette zaten muhalif olan kişiler üç beş şey yazar ama internet hızını düşürüp, sosyal medyayı tamamen kapatırlar. akp taraftarları olayı önemsizleştirmek için "zaten asker değil işidçilermiş, o video montajmış" gibisinden şeyler söylerler.

  sonuç olarak üç beş mehmet öldü diye meclis toplanmaz. unutulur gider. mehmetçik yandığıyla kalır.
 • (bkz: hic)
 • tahmin edilmesi zor olmayan gelişmelerdir.

  hükümet sonuna kadar iddialar reddedecek, gerçek olduğunu söyleyene "vatan haini, fetöcü!" diyecek, reis "bunlaaaarr" çekecek.

  üstüne örtemeyince de "fetö, pkk, daeş, hdp, cehape hepsi suçlu! sütte k,r bulunur, ak partide kir bulunmaz. gelelim başkanlığa!" diyecekler.
 • bugün, 2 türk askerinin ışid tarafından yakılmasının ve devletin hala bir açıklama yapmamasının üzerinden geçen 94. cuma

  hayırlı cumalar..
 • koca bir hiç.

  ettiler, canlı canlı yakıp görüntüleri yayınladılar.

  kabineden çıt çıkmadı, hiç bir açıklama yok, kimse daeşi kınamadı bile!

  bugün hünkarımız diyor ki askerliğini yapmayanlar adam yerine konmaz, her gencimizi birer komando adayı olarak görüyorum.

  11 sene öncesine bir dönelim, erdoğan demişti ki; "sayın öcalan düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor". 15 şehit ailesi bu lafa çok bozulmuş olacaklardı ki erdoğan'ı dava ettiler, 3 kuruş tazminat aldılar. bu 3 kuruş lafın gelişi değil bu arada. döneminin parasıyla 0,03 ytl* tazminata mahkum edildi erdoğan.

  "birkaç mehmet şehit oldu diye meclis toplanmaz" diyen döneminin akp genel başkan yardımcısı hüseyin çelik'i hatırladınız mı?

  daeş 2 askerimizi şehit etti, siz ne olmasını bekliyordunuz? taş üstünde taş bırakılmayacağının söylenmesini mi? yoksa tamam vazgeçtik artık daeş'e silah sevk etmeyeceğiz demelerini mi bekliyordunuz? demediler, demezler, diyemezler.

  şimdi çok güzel gaz veriyorlar, aslan asker, kral asker, paşasınız, adamsınız.
  öldün mü hiç bir önemin yok ama. gidin şehit olun, bir öbür dünya varsa ve doğru dine oynadıysan belki ölümden sonra iyisin, bundan fazlasını beklemeyin. zaten dünyanın 4 bir tarafındaki askeri şehitlikler, tanrının kendi safında olduğunu sanan ölü askerlerle doludur.

  ayakkabı kutularında milyonları saklayanlar, şehit babasının yırtık ayakkabısından utandılar mı? kendi oğlunu askere göndermeyip damadı için bedelli sistemini çıkaranlar bugün askere gitmekle adamlık arasındaki ilişkiyi açıklıyorlar.

  daeş değil 2, 20 askerimizi şehit etse bir şey değişecek miydi? bunca insan ne uğruna ölüyor? bu sorunun cevabının vatan olduğuna emin misiniz?

  eyyorlamam bu kadar.