şükela:  tümü | bugün
 • türkmen komutan ebu mustafa imami'nin, her fırsatta bayırbucak türkmenleri'nden bahseden tayyip erdoğan ve akp hükümetine olan şiddetli tepkisidir.

  --- spoiler ---

  - "bu hükümet (akp), ışid telafer'de türkmen köylerini yağmaladığında kınama dahi yayınlamadı"

  şerefli ve güzel bir millet olan türk milletinin bir parçasıyız. bununla gurur duyuyoruz ama türk hükümetiyle sorunlarımız var. ışid ırak'a girdiğinde erdoğan neredeydi? bu hükümet, ışid 500 bin nüfuslu telafer'e girerek türkmen köylerini yağmaladığında bir kınama dahi yayınlamadı.

  - "o gün ateşi söndüremeyen türkiye şimdi mi bize sahip çıkacak?"

  şimdi kerkük türkmenleri olarak birlik kurmuşuz, buna yardım mı etmeleri gerekir, yoksa musul'u bahane ederek karşısında olmaları mı? şimdi artık türkmen'in gücü var. o dönemde tüm dünyadan yardım istedik. o gün ateşi söndürmeyen türkiye, bugün ıraklıların söndürmeye başladığını görünce şimdi mi sahip çıkacak bize?

  - "türkiye o toprakları türkmen olarak görmüyor mu?"

  telafer 500 bin nüfuslu bir türkmen şehri, üstelik türkiye'ye de çok yakın. türkiye oraya rahatlıkla yardım edebilirdi ama yapmadı. ışid oraya girdiğinde, türkmenin namusunu kirlettiğinde, çocuklarını ve gelinlerini esir götürdüğünde türkiye neredeydi? ışid türkmen ellerini viran edip harabeye çevirdi. türkiye o toprakları türkmen olarak görmüyor mu?

  - "kerbela'nın tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz"

  kerkük'te biz bunca teşkilat kurduk. ankara bizi görmezden geldi. çok kısıtlı imkanlarla ışid'e karşı direndik. bugün artık düne benzemez, bugün pek çok noktada savaşabilecek güçteyiz. kerbela'nın tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz.
  --- spoiler ---
 • rte'ye sorulmus bir soru.. cok sey anlatiyor aslinda.
 • "kerbela'nın tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz"miş. bak hele rafızi sikiklere bak. ağzından iran sikini çıkar da öyle konuş.

  tanım: boş laf.
 • saçma bir soru. yanlış hatırlamıyorsam o dönemde başkomutanımız gazze'ye giderek filistinli kardeşlerimizin acılarını dindirmekle meşguldü. çok kasıtlı, mesnetsiz, düşmanca bir soru.
 • ağzında suudi sikiyle dolanan bir vahhabi dallamayı gücendirmiş bile.
 • lojistik destek vermekle meşguldü.
  bu uğurda devlet sırrını ifşa ettiği gerekçesiyle içeri attırdığı gazeteciler dahi vardı ya,unutuldu herhalde.
 • mit tırlarını kurtarıyordu. hani şu türkmenlere silah yardımı götüren...
 • bunlar "o" türkmenler değil başka türkmen.

  (bkz: anladınız siz onu)
 • ışid'in tam arkasındaydı. itekliyordu, akp'nin zihin dünyasında 'ışid, mazlum sünni arapların hamisi'ydi.