şükela:  tümü | bugün
 • abd büyükelçisi john bass söylemi.

  (bkz: türkiye'nin toprak bütünlüğünden yanayız)

  abd büyükelçisi bass, düzenlediği veda toplantısında çok tartışılacak sözler söyleyerek "türkiye son 9 aydır ışid saldırısı yaşamadı. bu ışid vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu" dedi.

  bana açıktan bir tehdit gibi geldi. amerikayla bu kadar ali cengiz oyunu oynamak hiç akıl karı değil.

  kaynak
  kaynak 2

  sadece oy toplama adına dış politikayı folloş etmenin sonuçlarıdır bunlar. sen bakanını hollanda'da rezil et, almanyayla kavgaya giriş, rusya'ya saldır, suriyenin toprak bütünllüğünü görmezden gel, sonuç tabiki bu şekilde olur.

  ciddiye alınmaz, kimseye söz geçiremezsin, adamı da böyle tehdit ederler.
 • "bass, türkiye'de 9 aydır ışid saldırısı olmadığını dile getirerek, "ışid türkiye'de 9 aydır eylem yapamıyor, bunun nedeni abd-türkiye işbirliği" diye konuştu."

  tamam muhaliflik bilmem ne falan da kardeş, hangi partiyi tutarsan tut, kimi desteklersen destekle, bu söylenen söz 80 milyon türk vatandaşına bir hakarettir ve kabul edilemez.

  **************************

  hani derler ya kesin amerikanın oyunu diye... lan şaka maka harbiden bu ************* az değil...

  edit: lan kafayı yiyeceğim sinirden monitöre kafa attım, adamlar açık açık bu örgütler bizim icadımız diyor, bizimle iş birliği yaparsan zarar görmezsin diyor, sike sike söylediklerimizi yapacaksın diyor yoksa terör saldırıları yaptırtırız diyor ama gel gelelim uluslar arası olarak hiç kimse de gıkını çıkarmıyor hiç bir şey yapamıyor. lan sikeyim sizin sözde avrupanızı da amerikanızı da anlaşmalarınızı da. çıldırmamak elde değil anasını satayım !
 • ışid denilen yamyam sürüsü oluşumu bu mnakoduklarımının akp ile birlikte kafa kafaya vererek kurduklarının resmi belgesi.
 • biraz akım derken bokum demek olmuş. aba altından sopa niyeti olduğunu sanmam. ama yarın bir bomba patlasa ülkesini zan altında bırakacak bir açıklama olmuş. büyükelçi, amerika'dan ışid zihniyetinin rahatsız olduğu gibi dolaylı mesajlar vereceğine açık açık konuşsun bence...
 • buyukelcinin acik secik tehdit olarak soyledigi sozdur.

  cok ileri zekali muhalif arkadaslar boylece isid'in kimin gudumunde oldugunu da anlamistir herhalde. her zaman dedim ve diyecegim; ic siyasetteki muhalefet ile vatan hainligini karistirmayin birbirine.
 • içerisinde tehditten çok,hedef gösterme anlamı barındıran söylem.
  neden acaba?
 • 15 temmuz a kadar bağlanacak polemik amaçlı söylem.
 • bence tehdit barındıran beyanat.
  ışid'i kimin kurduğunu öğrenmek istiyorsanız suriye ve ırakta saldırdığı yerlere kimler yerleşmiş, ve bu yerleşenleri kimler destekliyor diye bakmanız yeterli.
  hep demişimdir ışid ingiliz anahtarı vazifesi görüyor, seni ışid'i desteklemekle itham edip ışid'in nüfus seyrelttiği bölgelere kendi kuklalarını yerleştiriyorlar.
  sılho boşuna mı 50 vatandaşımızı öldürttü yamyamlarına? burayı da aynı duruma sokmak için epey çabaladılar ama başaramadılar.
  bunların etiketleri farklı olsa da amaçları bir. yarın öbür gün bir bakarsın ışid duman olmuş gitmiş başka amaçlar başka hedefler için başka örgütler türetilmiş. bunları kurup yönetmek ortadan kaldırmak çocuk oyuncağı bu vampirler için.