şükela:  tümü | bugün
 • 2015 yılında 15 yaşında bir çocukken ve almanya'nın breitenbach şehrinde güven içinde yaşarken çok havalı bulduğu ışid'e katılarak hayatının en büyük hatasıni yapan bir kızın dramıdır..
 • almanmış, değilmiş, oymuş buymuş... terör örgütüne yardım ve yataklıktan muhtemelen ülkeye girmesi yasaklanacak ve girse bile gereken cezaları yaşayacak kadındır. almanya'nın sevdiğim en güzel yanlarından biri de bu. kanunlar işliyor. kimin kim olduğunun önemi yok. diyeceksiniz ki pkk gibi örgütler çok. onların alayı canımız tehlikede diye iltica ediyor bir şeyler sunup inandırıyorlar kendilerini... özellikle de bölge halkı burada. halkta pkk'yı destekliyor ki sonuç ortada zaten
 • kimse kimseyi kandıramaz. almanya'da bnd var. bnd nedir? türkiye'de binlerce ajanı olduğu halde adını bile duymadığın örgüt.
  almanya, ingiltere, fransa vs birilerini kabul ediyor, koruyorsa, bu kandırıldıkları, bir şeylere inandırıldıkları manasına gelmez.
  biraz senin ülkende ifade özgürlüğü, hukuk gibi kavramlar sadece lafta olduğu içindir. biraz (akp'nin öso teröristlerini kullandığı gibi) teröristleri kendi menfaatleri için kullanmak isterler, biraz şu, biraz bu.
  ama kandırılamazlar. fetönün kandırdığı akp mi lan bu?!..
 • almanya'dan kalkıp ortadoğu'ya geliyorsa onun dramına soksunlar. yok hayır o kadar hevesli varsa bi kanun falan çıksa da becayiş yapsak. çok meraklılarsa buyursunlar gelsinler.
 • aynisi ingiltere'de de olmustu. 15 yasindaki bir kiz cocugu isid'e kacmis ve geri donmek istemisti ama ingiltere kabul etmemisti. ki ingiltere oyle bir ulke ki kimler kimler hapisten kurtuluyor:

  (bkz: lavinia woodward)

  15 yasindaki bir cocugun eylemlerinin butun sorumlulugunu almasini beklemek hatadir. kiz bir hata yapmis, hatayi duzeltmeye calismis. zaten hatasinin cezasini da fazlasiyla cekmis.

  bir suclu araniyorsa kizin o anda depresyonda oldugunu ve siradisi bir sey yapabilecegini kestiremeyen rehberlik hocalarini ve ailesini konusun. 15 yasindaki kizi konusmayin.

  ek: bu kiz isidci bir teroristin 3. esi olup defalarca tecavuze ugramaktan baska terore nasil bir faydasi olmus? kimi oldurmus? kime zarar vermis?
 • terörist olmaya karar verip harekete geçen birinin yaşadığı mı dramdır yoksa masumlara yaşattığı mı? afedersiniz ama duyarınızı sikim.