şükela:  tümü | bugün
 • irdelenmesi gerekendir. kimin kuklası bu örgüt acaba diye fazla düşünmemek gerek.

  amerika'nın mesajını iletiyor olabilir bu gençler. amerika bu yolla eğer biz olmazsak, bunlar kendini yönetemez diyor tüm dünyaya.
 • yaw o deil de amerika barış getirmişti ya ırak'a geçenlerde asıl ona ne oldu?

  kör göze parmak edit: tanım soruda gizli.
 • orta doğu'yu mordor'a dönüştürmek.
 • herkesi sunni müslüman yapıp hayattan keyif almak. cihad ve fetih mantığı işte.
 • hala amerika, rusya, çin, iran hede hödö diyen ulusalcı beyinlerin, beynini meşgul etmektir.

  bu toprakları tanıyın az aq.
  kaptalizm diye bir şey var ve neyin nesiymiş nereye gelmiş, en son neo-liberalizme geçen yunanistan'da altın şafak partisi var müslüman kesiyor onlarda aq.
  sebep sonuç arayın, banu avar olmayın, komplocu olmayın aq.
  biraz felsefe okuyun, psikoloji okuyun, müfredatın dışına çıkın uluslarınıza çoktan çakılmış aq.
 • ulusalcılara, klasik solculara, yandaşlara, sabah şekerlerine ruşen hakkı'nın, bilale anlatır gibi anlattığı bir yazıyla öğrenilmeye çalışılacak olan şeydir.[http://rusencakir.com/…icbiri-yasanmayabilirdi/2694 http://rusencakir.com/…icbiri-yasanmayabilirdi/2694]
 • abd'nin radikal islamcıları bir araya toplamak için oynattığı kukladır ışid. kafa kesebilecek, beynini teslim etmiş ne kadar psikopat varsa bunları saklandıkları delikten çıkarmanın en iyi yolu, onları cihada inandırmaktır.

  arada türkmenler de kazınıyor bölgeden, kürtlerin ekmeğine de yağ çalınıyor haliyle... win win!
 • hani bi geyik vardır, dinci zırvasıdır ayrıca, milyonlarca insan yanılıyor olamaz diye.. harbiden bu adamların derdi ne? biri de işid'i karşısına alıp "hey bro, wats ur problem ha?" demiyor. belki ağlayıp açılacak.. ama yok işid kötü, işid kafa keser. la tamam adam kötü de niye kötü?

  tamam desek, serbest bıraksak, al goca dünya senin olsun desek napacak acaba? nereye varacak sonu? yavaş yavaş hepimzi kesip, sonra dünyayı siyaha mı boyayacak?

  merak ettiğim bir soru bu. internetten bulmak imkansız, ne arasan katliam, kime sorsan "işid belası". iyi tamam da amacı ne aga.. niye ve nasıl halk desteği bulup da insanlar kendini feda edecek düzeye geldiler üç beş yılda.. biri bana açıklasın.

  not; üni mezunu, +30 yaşında, ateist, güzel futbol seven, eight, nine.