şükela:  tümü | bugün
  • 89. kaçtı ama 90. akademi ödüllerinde pek tabii mümkün olabilir.

propaganda videolarının minimum süresinin 40 dakika olması gerekiyor. onun dışında çoğu şey tamam.

- alev efektleri fena değil.
    - kafesin içerisindeki askerlerimize yakın çekim küçük emrah bakışı attırmalar, ok.
    - araya serpiştirilen ceset vs. görüntüleriyle seyircileri etkileme, başarılı.
    - yanarken sadece anne, abi dedirttiğiniz askerler. olmamış (yanan adamı bırak, sıcak suyun altında yanan adam bile nasıl feryat eder, çırpınır. yaşadım biliyorum).
    - askerleri sevgilisini kaybetmiş ferdi tayfur misali kendi ellerine baka baka yandıklarını göstermek. olmamış.
    - götü kırık kumandaya üç kez yakın çekim yaparken, yanmış cesetlere yakın çekimden imtina etmek... olmamış.
    - ilk seyrettiğim günde de aynı fikirdeydim. yazdım da: (bkz: baştan aşağıya yalan videoyla propaganda yapmak).
    - günün bonusu: yanan elin içinde görünen beyaz şeyler (malkoçoğlu filminde görülen uçak misali)

verin şu heykelciği ışid'e, abileri...

önemli not: umarım askerlerimiz bir an önce sağ salim evlerine dönerler, biz de şu rezil propagandaya daha çok maruz kalmayız.

edit: 9 ekim 2017 tarihli haberlere göre askerlerden sefter taş'ın şehit edildiği ailesine bildirilmiş. bize de bu entrymizi müsait bir yerimize sokmak kalıyor. allah askerlerimize rahmet eylesin.
  • işid'in adam yakıyoruz diye kukla yakacak kadar insancıl bir örgüt olduğunu gösteren tespit.
  • bir hücreler topluluğunun ortaya karışık attığı üç beş saçma sözcük bütünü.

ya nasıl bu kadar emin olabilliyorsun kardeşim nasıl nasıl?

bu ışid'in daha önce yapmadığı bir infaz şekli değil, ışid türkiye'de terör eylemi yapmamış örgüt değil, türkiye ışid'le savaşmayan ülke değil (nihayet), ışid onlarca türk sivilinin/askerinin can vermesine sebep olmamış örgüt değil.

şimdi sadece bu göstergelere bakıp diyemeyiz video %100 gerçek, ulan peki sen hangi göstergeler ışığında %100 yalan olduğunu fark ettin? bakıyorum teknik bir analiz yok, başka bir kimsenin kurumun yaptığı bir analiz de yok ki ona atıf yapıyor olasın. içerikte bol bol derinliksiz, hamasi, sloganel, yaklaşım var. özetle bomboş ve nihayet bombok bir yorum ile montaj olduğu iddiası var, gel gör elle tutulur bir yanı yok. hepi topu zırva. adeta yeni türkiye; içi boş, dışı götünün bokuna bakmadan şekilli yapılmaya çalışılmş sığ, züppemsi, ukalalıkta arşın ötesi bir entry.

edit: imla
  • parmak yanar ordaki sinirler beyine uyarı gönderir ve beyin bunu acı olarak algılar.

alev vücuda değdiği anda bu gerçekleşir. ve yanarken oluşan çırpınmalar oldukça gerçekçi.

lakin alev hızlı tesir ederse bir andan sonra sinirleri reseptörleri vs ne varsa yakar ve beyine sinyal gönderecek bir yol olmadığı için o acı hissedilmez. haliyle bir aşamadan sonra tepkisiz kalıp kendini izlersin sadece.
  • hala videonun propaganda olduğuna inananları gösteren başlıktır.

facebook'ta büyük resmi gören çomar tayfanın dolaşıma soktuğu saçma sapan beyanatlardan biri sıralanmış,yok efektmiş de bilmem ne.liveleak.com'a gir işid'in milyon tane katliam videosu var,bazıları efektsiz.direk kafaya sıkıyorlar.ilk zamanları olduğu için midir bilmem ilk videolarında efekt falan yok.ha olsa ne yazar? çok profesyonel çalışıyor adamlar.kitleler üzerinde korku imparatorluğu nasıl kurulur,bilinçaltına mesajlar nasıl gönderilir bu konularda uzmanlaşmislar. her şeyi geçtim el babda bombalı saldırı yapanlar bu videoyu mu çekmeyecek?
  • berbat bir zihinden gelen hastalık dolu sözler.

yazık bir siyasi duruşu aklamak için düşülen duruma. bizi aklınca ışid'in şok etkisi yaratmak için hollywood kalitesinde efektler üretip de iki askere kıymaycağına ikna etmeye çalışıyor. çok sıkışırsa daha once yakılan ürdünlü pilot, kesilen onlarca kafa, bombayla havaya uçurulan esirler hakkında da aynısını söyler. ışid ter ter tepinip aha da öldürdük, parçaladık, kestik desin bu gene çıkar aynısını söyler. nerden anlamış? yakılmadan önce askerler küçük emrah gibi bakıyormuş, halbuki... halbukisi yok. canlı canlı yakılmadan önce nasıl bakmak lazım yazmamış. onun yerine ince zekasıyla bizi etkilemek için böyle aklınca komiklikler yapmış. yapar. çünkü geçimi bunun üzerine. maaşını bunun için alıyor. ölenlerin, kesilenlerin, tecavüze uğrayanların yakınlarıyla yüzleşmek, hatta onları düşünmek zorunda değil. yarın başbakanı o görüntüler gerçekti demek zorunda kalsın, bu maddennin ilk entry's ile beraber bu hesap silinir başka hesaptan "ben de akp'yi sevmezdim ama ..." temalı yeni entry'ler girilir. gün gelsin bu iktidar değişsin, bu yaptıklarını özgeçmişine kor, yeni iktidara yanaşır, her devrin adamı olmaya bakar. çoluğa çocuğa kötü diye hain kurdu değil böylelerini öğretmek lazım.

la bi de hani biz devletçe ışid'e düşmandık? ne diye ışid bizim askerimize öyle şeyler yapmaz diye bizi iknaya çalışıyorsunuz ki?
  • bu başlığı açan şimdi ne düşünüyor olabilir? elbette o bunu çoktan unuttu, efendisinin emriyle yeni dezenformasyonlar peşinde.