şükela:  tümü | bugün
 • ülkede ayrılmayacağımız bir tek şehit konusu vardı, şimdi orda bile bu şehit ondan üstün bu en şehit, bu daha az şehit, bizim şehidimiz üstün sizinkinden muhabbetleri başlatacağı için cübbeli ahmet'e özel teşekkürlerimi iletirim.
 • yerin 1 metre altında herkes eşit hoca.

  şehitleri bari kim sebep oldu diye siyaset yapmayın.
 • cübbeli o zaman buyur kardeşim en önden seni alalım o cepheye. nasılsa en üstün şehitlik buymuş. e bunun tadına bir de sen bak bakalım, hoş olmaz mı?

  din tüccarları, hiç ama hiç meraklanmayın, bu şaklabanlıklarınızın, emperyalist köpeği leş politikalarınızın hesabını vereceksiniz tek tek.
 • gâvura karşı değil, içerideki düşmana karşı savaştığı için söylenmesi muhtemel olan söz. dinî açıdan bir sakıncası yok. kimi şehidler, öteki şehidlerden üstündür. böyle teviller var. burada bir yoruma gidilerek, selefîliğin ve ışid'in insanlık dışı ideolojisinin müslümanlar arasında yayılarak, insanlara kan kusturmaması için verilen mücadelede şehid düşenlerin, diğer şehidlere nazaran farklı bir konumda olduğu vurgulanmış.

  bir yorum sadece... doğru veya yanlış kabul edilebilir. size kalmış.

  edit: videoda izleyince, hadis-i şerife referans verildiğini gördüm; ışid'in haricî zihniyette olduğu vurgulanarak, peygamberin ''haricîlerin öldürdüğü şehitler, şehitlerin en üstünleridir'' sözüne binâen söylenmiş bir söz. bildiğiniz gibi, haricîler hazreti ali'yi şehit etmişlerdi. allah, askerimizi bu şanlı şehide komşu kılsın.

  adam kötü bir şey söylememiş ayrıca. boş boş şeyler yazmayın, önce bir dinleyin.
 • anafikri, islama zarar verdiği için ışide karşı savaşırken şehit olmak, vatana zarar veren pkkya karşı savaşırken sehit olmaktan daha önemlidir olan cübbeli söylemi.

  islam için savaşma ve vatan için savaşma kıyaslaması yapmıştır.

  lakin biz ışidle islam için değil vatan için savaşıyoruz. eğer islam için savaşsaydık sınırımıza dayanmasını beklemeden operasyon düzenlerdik zaten.

  el kaide, boko haram, taliban islama zarar vermedi mi ki savaşmadık veya savaşmıyoruz
 • "bütün şehitler eşittir, ama bazıları diğerlerinden daha da eşittir." demek istenen saçmalama.
 • daha bunun süperi megası ultrası premiumu var .
 • gelişmemiş ülkelerin makus talihidir din istismarı. ve asıl sıkıntı da her seferinde işe yarıyor olması. kimse de demiyor buyurun cübbeli bey, sizi önden alalım. en şerefli şehitlik en çok sizin hakkınız diye!
 • gazlayın fakiri şehit diye cennet diye... ölü birader ölü... kendisini; kendisini hiç ilgilendirmeyen bir savaşın içinde bulmuş, neden öldüğü hakkında fikri bile bulunmayan, 19-20 yaşlarında gencecik bir garibandır bu ölü. şu anda azıcık taze olduğu için adı üzerinden birazcık sakarya, şehit, mukaddesat edebiyatı yapılacak olan; ancak tam iki gün sonra, tam 24 aralıkta, adını anasıyla babasından başka kimsenin hatırlamadığı bir istatistiğe dönüşecek olan ölüdür. ne kimsenin aklına düşecektir, ne de üzüleni olacaktır anasıyla babası haricinde. sevdiği kız da bir zaman sonra başkalarından çocuk yapacaktır işte. sen ölürsün, hayat akar gider. olan biteni destansı hale getirmeyin birader. yalın gerçek: ölü!
 • valla ben bile bir ateyiz olarak gerçek islam bu değil diyorum, yeter ula.